Szukaj

Bartosz Kurek skomentował różnicę w zarobkach piłkarzy i siatkarzy: „Nie potrzebuję do szczęścia rywalizacji o sławę”

12-10-2018 19:36
Bartosz Kurek Fot. x-news sport ‏ / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Najlepszy zawodnik tegorocznego siatkarskiego mundialu, Bartosz Kurek udzielił wywiadu portalowi SportoweFakty.pl. W trakcie rozmowy odniósł się m.in. do różnicy w zarobkach siatkarzy i piłkarzy.

Bartosz Kurek przyznał, że cała medialna burza na ten temat niebywale go irytuje. Podkreślił, że zarówno on, jak i jego koledzy odnieśli wielki sukces, a tego rodzaju wypowiedzi czy informacje o zarobkach jedynie zaburzają wspólne świętowanie wszystkich Polaków:

Na co dzień nie mam wśród znajomych żadnego profesjonalnego piłkarza. Natomiast po finale otrzymałem, na przykład na Instagramie, wiele gratulacji od naszych piłkarzy. To było coś niesamowitego. Oglądali nas najlepsi lekkoatleci, piłkarze, przedstawiciele innych dyscyplin… Po zwycięstwie cały świat polskiego sportu mi i chłopakom złożył szczere gratulacje. I to był jeden z najpiękniejszych momentów, jakie sobie można wyobrazić.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Czytaj też: Polska reprezentacja świętuje po meczu z Rumunią [WIDEO]

Lider polskiej reprezentacji przyznał, również, że niektóre media mówiły o ich sukcesie w nieprawidłowy sposób:

Daliśmy ludziom coś świetnego, po czym zostało to przedstawione, że siatkarze są niedoceniani, że brakuje nam pieniędzy, że czujemy się gorsi, a osiągnięciami jesteśmy lepsi od piłkarzy.

MVP tegorocznego mundial zapewnił również, iż nie czuje się pokrzywdzony swoimi zarobkami, co więcej jest z nich zadowolony:

Gram w siatkówkę. Czuję się doceniany. Zarabiam na odpowiednim poziomie. Nie potrzebuję do szczęścia rywalizacji o sławę z piłkarzami. Szczerze życzę im jak najlepiej i kibicuję im tak samo, jak oni kibicowali nam. Teraz grają mecze Ligi Narodów i też będę oglądał i kibicował.

Warto przeczytać: Skandaliczna akcja na FB: „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Sprawę zgłoszono do prokuratury

Podziel się