Szukaj

Robert Kubica wraca do Formuły 1. Sponsorem polskiego kierowcy zostanie PKN Orlen

21-11-2018 16:11
Robert Kubica Fot. kubass130 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Od przyszłego sezonu Robert Kubica ma wrócić na tory wyścigowe Formuły 1 jako członek ekipy Williamsa. Sponsorem polskiego kierowcy zostanie Polski Koncern Naftowy Orlen, który ma wyłożyć aż 10 mln euro – podaje radio RMF FM, powołując się na nieoficjalne informacje.

Dziennikarze radia ustalili, że zarząd Orlenu podjął już decyzję i polska spółka będzie sponsorować w 2019 r. cały team Williamsa. W zamian w zespole ma mieć zapewnione miejsce Robert Kubica.

Logotypy Orlenu mają widnieć na bolidzie, strojach Roberta Kubicy i całego zespołu oraz w pit stopie (alei serwisowej). Kontrakt ma zostać popisany na rok.

Bez wsparcia Orlenu Polak nie miałby szans na powrót do Formuły 1. 33-letni Robert Kubica wróci do wyścigów w najwyższej klasie po 8-letniej przerwie. Karierę krakowianina przerwał wypadek podczas rajdu Ronde di Andora w lutym 2011 r.

Koniecznie przeczytaj: Sensacyjne ustalenia mediów: Robert Kubica stracił szansę na powrót do Formuły 1 przez Władimira Putina

Czytaj też: Prokuratura domaga się zadośćuczynień dla ofiar nielegalnych testów medycznych. Wraca bulwersująca sprawa szczepień w Grudziądzu z 2007 roku

Te wciąż nieoficjalne informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez Williamsa, jednak włoskie media są już pewne powrotu Polaka do Formuły 1. Gazeta „La Gazetta dello Sport” umieściła Kubicę na okładce dzisiejszego wydania.

Warto przeczytać: Repolonizacja rynku w nowej odsłonie na... Orlenie. Największy koncern paliwowo-energetyczny w Polsce wprowadza własną markę

Podziel się