Szukaj

Zdobył złoty medal w sztafecie, teraz wychwala patriotyczne tatuaże: „One oddają to, co czuję, kiedy walczę dla Polski” [foto+wideo]

07-03-2018 17:12
Jakub Kostrzewa prezentuje tatuaż Fot. Mo Ma Mrozowska/Sporttvppl / Twitter/YouTube / screen Twitter
Podziel się

Jakub Krzewina wraz ze swoimi kolegami zadziwił cały lekkoatletyczny świat. Podczas Halowych Mistrzostw Świata sportowiec zdobył złoty medal oraz ustanowił nowy rekord w sztafecie 4x400. Teraz opowiedział o swoich tatuażach.

Jakub Krzewina nie ukrywa, że jest patriotą. Ponadto sportowiec interesuje się historią, co pokazują tatuaże, które ma na sobie.

Każdy, kto mnie zna, ten wie, że te tatuaże nie są na pokaz. One oddają to, co czuję, kiedy walczę dla Polski

– przekonuje Krzewina.

Podczas wywiadu sportowiec zdradził, że jego tatuaże jeszcze do niedawna były czarno-białe. Dopiero niedawno zostały pokolorowane:

Zawsze marzyłem o tatuażu, dlatego kilka lat temu postanowiłem go sobie zrobić. Początkowo nie miałem pieniędzy, więc był tylko czarno-biały. Potem z kolei miałem pieniądze, ale nie miałem czasu. W końcu dwa lata temu nabrał kolorów

Koniecznie przeczytaj: Niesamowita historia. Węgier samotnie wracał pieszo z Kopenhagi do swojego kraju. Pomoc otrzymał w Polsce [foto]

Czytaj też: Naczelny rabin Polski martwi się o przyszłość społeczności żydowskiej w naszym kraju. „Coraz więcej młodych Żydów myśli o opuszczeniu Polski”

– wyznał lekkoatleta.

Krzewina zdradził, że fascynacją do historii zaraziła go nauczycielka w czasach szkolnych:

Od dziecka interesowałem się historią. Szczególnie okresem drugiej wojny światowej. A trzeba przyznać, że mamy fajną historię. Kiedy myślę o tych wszystkich naszych bitwach, to od razu lepiej przygotowuje mi się do startu. W szkole miałem bardzo fajną nauczycielkę historii. Lekcje z nią były naprawdę niesamowite. Aż chciało się chodzić do szkoły.

Tak prezentuje się łydka sportowca – znajduje się na niej Szczerbiec, miecz koronacyjny polskich królów. Ponadto są również dwa napisy: „Chwała Wielkiej Polsce” oraz „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Warto zaznaczyć, że Krzewina poza byciem lekkoatletą jest również żołnierzem. W armii służą również inni sportowcy: Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.

Tak wyglądał bieg po złoty medal naszych sportowców:

Warto przeczytać: Sympatyczny gest prezydenta. Tym razem to Andrzej Duda zrobił zdjęcie swojemu fotografowi – wyszło całkiem nieźle [foto]

Podziel się