Szukaj

Niepełnosprawny chłopiec podjął wyzwanie przeznaczone dla reprezentantów Polski. Zareagował Grzegorz Krychowiak [wideo]

13-06-2018 15:24
Wojciech Bąkowicz Fot. Wojciech Bąkowicz / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jakiś czas temu prezes PZPN-u Zbigniew Boniek przygotował specjalnie wyzwanie dla reprezentantów naszego kraju. Otóż mieli oni w pozycji siedzącej wykonać co najmniej 50 tzw. „kapek”. Z tym zadaniem skutecznie zmierzyli się już m.in. Sławomir Peszko, Kamil Grosicki, Wojciech Szczęsny oraz Robert Lewandowski, który został niekwestionowanym rekordzistą (wykonał 100 odbić). Temu wyzwaniu postanowił sprostać także niepełnosprawny chłopiec Wojciech Bąkowicz. Jego wyczyn nagrodził Grzegorz Krychowiak.

Kilka dni temu Wojciech Bąkowicz opublikował film, na którym widać, jak podejmuje wyzwanie. Jak podkreślił w opisie nagrania, ze względu na swój stan zdrowia musiał nieco zmodyfikować ćwiczenie: 

Postanowiłem się pobawić i także spróbować, ale z uwagi, iż nie jestem w stanie wykonać to wyzwanie nogami postanowiłem owe ćwiczenie nieco urozmaicić.

Koniecznie przeczytaj: Zbigniew Boniek przyznaje, że jest problem w polskim zespole: „Sukcesy zmieniły reprezentację” [wideo]

Czytaj też: Tym wpisem Zbigniew Boniek podbił media społecznościowe. Zawarł w nim zabawną anegdotę sprzed lat [foto]

Wyczyn chłopaka docenił Grzegorz Krychowiak, który nagrodził go zaproszeniem na mecz towarzyski z Litwą. Zgodnie z obietnicą polskiego reprezentanta, Wojtek pojawił się na trybunach Stadionu Narodowego i obejrzał ostatni sprawdzian naszej kadry przed wyjazdem na mundial. Trzeba przyznać, że piłkarze zadbali o to, by zarówno chłopiec, jak i inni pozostali kibice się nie nudzili i pewnie pokonali swoich rywali.  

Po zakończonym spotkaniu Wojtek zamieścił wpis na Twitterze.

To był wspaniały mecz, który tylko nas może wzmocnić mentalnie przed starciem z Senegalem! Pięknie się to oglądało… Dzięki @GrzegKrychowiak za możliwość przeżycia tej atmosfery na żywo. Nie zapomnę tego do końca życia!

Na jego tweet zareagował m.in. sam Grzegorz Krychowiak:

To była przyjemność Cię poznać, bo jestem niesamowitą osoba. Mam nadzieję ze mecz się podobał i że kiedyś się jeszcze spotkamy.

Warto przeczytać: Zbigniew Boniek arogancki wobec dziennikarki? Ta odpowiedź prezesa PZPN oburzyła internautów [wideo]

Podziel się