Szukaj

Żałoba narodowa w Argentynie. Klęskę reprezentacji na mundialu uczczono… minutą ciszy [wideo]

22-06-2018 23:46
Minuta ciszy w Argentynie po przegranej na mundialu Fot. Indy Football / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Argentynie piłka nożna traktowana jest bardzo poważnie. Świadczy choćby o tym atmosfera w kraju po ostatniej sensacyjnej przegranej reprezentacji na mundialu z Chorwacją. Dochodzi wręcz do kuriozalnych sytuacji.

Przypomnijmy, Argentyna, która była jednym z faworytów MŚ w Rosji, w swoim drugim meczu w grupie przegrała z Chorwacją 0:3, praktycznie zaprzepaszczając szanse na dalszą grę na mundialu (wcześnie był remis z Islandią).

Porażka wywołała emocjonalne reakcje wśród Argentyńczyków. Już w czasie meczu dochodziło do skrajnych sytuacji.

Media obiegło m.in. nagranie z szalejącym na trybunach Maradoną.

Koniecznie przeczytaj: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Doszło też do brutalnego pobicia kibiców z Chorwacji, o czym pisaliśmy tutaj: Haniebne zachowanie kibiców Argentyny. Brutalnie pobili fanów Chorwacji. Bili ich pięściami i kopali po twarzy [wideo]

Bez zbytniej przesady można powiedzieć też, że w kraju trwa żałoba narodowa. Świadczy choćby o tym zachowanie dziennikarzy jednaj z argentyńskich stacji telewizyjnych, którzy przegraną reprezentacji Argentyny uczcili… minutą ciszy.

Warto przeczytać: To nagranie to hit! FIFA wpadła na niezwykły pomysł. Polskę pozdrawia Kostaryka, a Robert Lewandowski mówi po… arabsku [WIDEO]