Szukaj

„Polowanie” na fanów Liverpoolu po finale Ligi Mistrzów. Kibice Dynama Kijów upokorzyli jednego ze złapanych mężczyzn [foto]

28-05-2018 20:59
Kibice Dynama Kijów Fot. SHAMROCK FC / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W miniony weekend Real Madryt po raz kolejny zwyciężył w finale Ligi Mistrzów. Kibice Liverpoolu wracali więc do domów w kiepskich nastrojach. Co więcej, niektórzy z nich zaliczyli nieciekawą przygodę z fanami Dynama Kijów.

Po przegranym spotkaniu wielu kibiców Liverpoolu postanowiło udać się do okolicznych barów. Niektórym jednak nie było dane w spokoju przeżywać porażki. Wszystko za sprawą „polowania”, które urządzili sobie sympatycy Dynama Kijów.

W całym Kijowie doszło do kilku starć. Choć fani Liverpoolu próbowali się bronić, wielu z nich musiało rozstać się ze swoimi klubowymi emblematami – koszulkami, flagami czy flagami. Samo pobicie nie wystarczyło jednak kibicom z Ukrainy. Postanowili pójść o krok dalej – „zabrali sobie” jednego z Anglików.

Koniecznie przeczytaj: Kibice Liverpoolu domagają się ściągnięcia Łukasza Fabiańskiego. To nagranie wyjaśnia wszystko [wideo]

Czytaj też: Kibice Sportingu brutalnie pobili trenera i zawodników… własnej drużyny. Była to kara za rozczarowujący sezon [wideo]

W sieci pojawiła się fotografia, na której widać kilkunastu kibiców Dynama. Uwagę przykuwa jednak fan Liverpoolu, którego mężczyźni trzymają głową w dół. Na zdjęciu widać również flagi trzymane do góry nogami.

Dopiero po upokorzeniu kibica z Anglii, Ukraińcy pozwolili mu odejść. Oczywiście nie odzyskał on swoich rzeczy.

Do bójek doszło również w czwartek, jeszcze przed finałem. Do lokali wchodzili Ukraińcy, następnie szukali fanów z Anglii, aby się z nimi zmierzyć. 50-letni Jason Frost, opowiedział gazecie „London Evening Standard” o zajściu:

Jedliśmy akurat kolację, zajmowaliśmy się tylko sobą. Byliśmy na miejscu od czterech godzin, a potem zostaliśmy zaatakowani. Napastnicy zachowywali się jak stado psów. To było przerażające. Nie przyjechałem tutaj, by brać udział w czymś takim. Chcę oglądać futbol.

Warto przeczytać: Kuriozalna odezwa ukraińskich kiboli skierowana do polskich chuliganów. W taki oto sposób tłumaczą obecny konflikt polsko-ukraiński [wideo]

Podziel się