Szukaj

Kamil Stoch Sportowcem Roku 2017. Nagrodę w jego imieniu odebrała żona, która zrobiła prawdziwą furorę. Internauci zachwyceni [FOTO+WIDEO]

08-01-2018 01:15
Kamil Stoch Sportowcem Roku 2017 Fot. ks. Mariusz Wedziuk / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch wygrał plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Roku 2017. Nagrodę w imieniu skoczka odebrała jego żona Ewa Bilan-Stoch.

Kamil Stoch wyprzedził m.in. kapitana polskiej reprezentacji w piłce nożnej Roberta Lewandowskiego i mistrzynię olimpijską w rzucie młotem Anitę Włodarczyk, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Kamil Stoch otrzymał również wraz Piotrem Żyłą, Dawidem Kubackim i Maciej Kotem wyróżnienie dla Drużyny Roku.

83. gala Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku odbyła się w sobotę, więc z oczywistych przyczyn nie mógł w niej wziąć udziału Kamil Stoch, który tego dnia skakał w Bischofshofen.

Koniecznie przeczytaj: Sensacja w Bischofshofen! Polski skoczek wygrał kwalifikacje, ale nie jest to Kamil Stoch. Lider TCS genialnie odpowiada mediom [WIDEO]

Czytaj też: Historyczne zwycięstwo Polaków w konkursie drużynowym w Zakopanem. Kamil Stoch pobił rekord skoczni [WIDEO]

Nagrodę w imieniu sportowca odebrała jego żona. Ewa Bilan-Stoch pojawiła się w nawiązującym do góralskich motywów stroju, czym w zdecydowany sposób wyróżniała się na tle pozostałych uczestników gali.

Małżonka zwycięzcy wytłumaczyła jego nieobecność w zabawny sposób.

Kamil nie mógł być z nami, gdyż bawi się w kaligrafa i po raz kolejny zapisał się na kartach historii polskiego sportu i skoków narciarskich – powiedziała Ewa Bilan-Stoch.

W piątek wieczorem, kiedy miałam okazję z nim rozmawiać po raz ostatni, podchwytliwie zapytałam, co by wolał: wystąpić na gali, co byłoby bardziej stresujące, czy wziąć udział w Bischofshofen. Powiedział, że wolałby 100 razy oddać skok niż być tutaj – dodała ze sceny.

Za nagrodę podziękował także Kamil Stoch, z którym nawiązano połączenie wideo.

Dziękuję za wsparcie, które dostaję od wszystkich kibiców i swojej pięknej żony, która jest najjaśniejszą gwiazdą i moją najlepszą wizytówką. Dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu, mojej rodzinie, wszystkim kibicom, PZN, sponsorom – powiedział skoczek

Wystąpienie Ewy Bilan-Stoch na gali było szeroko komentowane w mediach. Zarówno dziennikarze, jak i internauci nie szczędzili pochwał żonie skoczka narciarskiego.

Warto przeczytać: Historyczny sukces Polaka w Bischofshofen! Kamil Stoch wygrywa wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni [WIDEO+FOTO]

Podziel się