Szukaj

Jurgen Klopp o swojej wierze: „Jestem chrześcijaninem, muszę to powiedzieć, i wierzę w Boga”

03-06-2019 16:27
Jurgen Klopp Fot. Barca Universal / Twitter.com / Twitter
Podziel się

W sobotę piłkarze Liverpoolu pokonali w finale Ligi Mistrzów w Madrycie Tottenham Hotspur 2:0 (1:0). Z pewnością nie byłoby tego sukcesu bez trenera Jurgena Kloppa. Co ciekawe, niemiecki szkoleniowiec niejednokrotnie odważnie podkreślał, jak ważną rolę w jego życiu pełni wiara w Boga.

W trakcie wywiadu dla BT Sports, którego udzielił tuż po przyjęciu oferty FC Liverpoolu, zadeklarował, że jest osobą wierzącą:

Jestem chrześcijaninem, muszę to powiedzieć, i wierzę w Boga.

- mówił Jurgen Klopp.

Z kolei kilka lat temu zapytany przez dziennikarza „Kickera” o to, kto jego zdaniem jest najważniejszą osobą w historii, odpowiedział: 

Jezus Chrystus. (...) On przyszedł na świat i miał jasny cel, choć nie był to spacerek w parku.To nie jest tak, że pojawił się i powiedział: Okej, na początku muszę wszystkim udowodnić, że naprawdę istnieję, bo to nie jest w stu procentach pewne - przynajmniej nie dla wszystkich ludzi. On przyszedł i wziął na siebie wszystkie nasze grzechy, i pozwolił się przybić z nimi do krzyża.

Koniecznie przeczytaj: Piotr Misiło skomentował defiladę konstytucji. „Jezus nie miałby nic przeciwko koszulce z napisem Konstytucja”

Czytaj też: Tak naprawdę wglądał Jezus Chrystus? Naukowcy stworzyli pełnowymiarową figurę 3D na podstawie Całunu Turyńskiego [wideo]

Następnie dodał: 

Dla mnie jako dla chrześcijanina to jasne, że to najważniejszy moment dziejów, który wszystko zmienił. Długo zajęło nim Dobra Nowina rozprzestrzeniła się po świecie, a po drodze popełniono pewne błędy, ale dla mnie dziś, gdy myślę o Jezusie, to była największa rzecz, jaką można było osiągnąć. Nie ma takiej możliwości, żebyśmy zrobili coś takiego jak On, ale i nie ma potrzeby, bo On już to zrobił za nas. To wielki, wielki komfort.

Warto przeczytać: Zwyciężczyni Eurowizji Junior nie wstydzi się wiary w Boga. Piękne słowa na Jasnej Górze [foto]

Podziel się