Szukaj

Sensacyjna wiadomość. Jest szansa na akcję ratunkową dla Polaka. „Wznowienie prywatnych działań ruszyło. Analiza danych trwa”

29-01-2018 00:50
Tomasz Mackiewicz Fot. Tomek Czapkins Mackiewicz / Facebook
Podziel się

Wydawałoby się, że nie ma już szans na sprowadzenie Tomasza Mackiewicz ze szczytu Nanga Parbat. Najnowsze informacje przekazane w mediach jednak dają jeszcze nadzieję.

Jak poinformował Michał Lisiecki, wydawca tygodnika „Wprost”, grupa prywatnych osób analizuje, jakie są możliwości dotarcia do polskiego himalaisty.

Wznowienie prywatnych działań ruszyło. Analiza danych trwa. Wkrótce więcej informacji – napisał na Twitterze.

Koniecznie przeczytaj: To nagranie poruszyło dzisiaj serca internautów. Tomasz Mackiewicz wypowiada słowa, których nie da się zapomnieć [WIDEO]

Czytaj też: Szaleńczy wyścig z czasem. Trwa akcja ratunkowa Polaka i Francuzki uwięzionych w Himalajach [FOTO]

Chwilę później Michał Lisiecki opublikował kolejne tweety, informując o utworzeniu prywatnej grupy ratunkowej i prosząc o kontakt każdego, kto jest w stanie pomóc.

O sprawie informuje także dziennikarz Marcin Makowski.

Przypomnijmy, że decyzja o zakończeniu akcji ratunkowej na Nanga Parbat oficjalnie została przekazana w niedzielę rano. Jednym z powodów były pogarszające się warunki atmosferyczne. Nie udała się również próba zorganizowania helikoptera.

Ojciec Tomasza Mackiewicza w dramatycznych słowach prosił o wznowienie akcji.

Ja wiem, czuję to, że on wciąż żyje. Tomek potrafi przeżyć przez 6 dni w jamie śnieżnej na podobnej wysokości. To twardy i bardzo uparty chłopak – powiedział dla „Newsweeka” Witold Mackiewicz.

Warto przeczytać: Francuzi nie zapłacą za akcję na Nanga Parbat. Żądają zwrotu wyłożonych pieniędzy. Wszystkie koszty pokryje polski rząd [FOTO]

Podziel się