Szukaj

Japońscy piłkarze po przegranym meczu pokazali prawdziwą klasę. W taki sposób pożegnali się z mundialem [foto]

03-07-2018 19:46
Japońska szatnia po meczu z Belgią Fot. SPORF / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Japończycy po wyjątkowo zaciętej walce przegrali z Belgami odpadli z MŚ w Rosji. Mimo tego zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni zdobyli uznanie kibiców na całym świecie, nie tylko za sprawą postawy na boisku, ale także zachowania po meczu.

Belgia pokonała Japonię 3:2 i awansowała do ćwierćfinału. Europejska drużyna strzeliła zwycięskiego gola dosłownie w ostatniej chwili, bo na 10 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. Japonia mimo porażki chwalona była za waleczną postawę na boisku, którą prezentowała do samego końca spotkania. Azjaci pokazali piękną grę w piłkę, zdecydowanie odbiegającą od tej, którą mogliśmy oglądać w końcówce meczu z Polską.

Koniecznie przeczytaj: Kolejna sensacja mundialu. Neymar i „Canarinhos” jadą do domu. Belgia zagra w półfinale MŚ [wideo]

Czytaj też: Podano oficjalny skład na mecz Polska-Japonia. Adam Nawałka wprowadził duże zmiany w wyjściowej „11” [foto]

Japończycy zdobyli jednak uznanie nie tylko za sprawą postawy na murawie. Kiedy ekipa sprzątająca weszła po meczu do szatni azjatyckiej drużyny, doznała niemałego szoku. Pomieszczenie było idealnie wysprzątane. Na zdjęciu, które obiegło media społecznościowe na całym świecie widać, że szatnia niemal lśni. Nawet podłoga została uprzątnięta. Na stole dodatkowo zostawiono karteczkę z napisem „Dziękujemy” po rosyjsku.

Internauci chwalą postawę japońskich zawodników, zwłaszcza, że zachowali się tak po przegranym meczu, kiedy nastroje na pewno nie były najlepsze.

Również japońscy kibice, tak jak w przypadku poprzednich meczy, sprzątali po sobie zajmowane sektory na stadionach.

Zawodnicy po meczu w piękny sposób podziękowali kibicom za doping.

Warto przeczytać: Co to był za mecz! Nieprawdopodobne gole i sytuacje. Zobacz najlepsze momenty finału MŚ w Rosji [foto+wideo]

Podziel się