Szukaj

Europoseł Janusz Lewandowski skomentował porażkę polskiej reprezentacji. Internauci nie kryli oburzenia [foto]

26-06-2018 17:58
Janusz Lewandowski Fot. Adrian Grycuk / Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

Europarlamentarzysta Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski postanowił skomentować słaby występ polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu w Rosji. Polityk wykorzystał sytuację, by wbić szpilę polskiemu rządowi. Na jego słowa szybko zareagowali internauci.

Polityk w swoim tweecie nawiązał do faktu, iż reprezentacja Polski odpadła z turnieju jako pierwsza europejska drużyna. W związku z tym europoseł uznał, iż nasz kraj nie pasuje do Unii Europejskiej. Co więcej Janusz Lewandowski posunął się jeszcze i stwierdził, że politycy PIS-u działający w Brukseli zachowują się jak... piłkarscy kibole.

Polska - pierwsza europejska ekipa, która odpada, żenada. Może jednak nie pasujemy do UE, co by potwierdzało genialną intuicję Prezesa. Niestety nasi kibole dymią w Brukseli.  

Koniecznie przeczytaj: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Wymowne komentarze internautów [wideo+foto]

Jak zauważył dziennikarz Jacek Prusinowski, polityk PO nie wziął nawet pod uwagę faktu, że nasza drużyna nie rywalizowała z drużynami pochodzącymi z Europy:

Włosi, Holendrzy, Czesi, Słowacy, Węgrzy, Austriacy, Litwini, Łotysze, Estończycy, Cypryjczycy, Irlandczycy, Grecy, Bułgarzy, Rumuni, Maltańczycy, Luksemburczycy i może ktoś jeszcze, o kim zapomniałem, wszyscy grają dalej. Uwielbiam komentarze ekspertów w takich chwilach.

Na tweet Lewandowskiego zareagowali także inni internauci, którzy w swoich komentarzach nie kryli swojego oburzenia:

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Podziel się