Szukaj

Jak walczyć z pseudokibicami? Zaskakujące wyniki sondażu

23-10-2016 22:29
Graffiti fanów cypryjskiego klubu
Podziel się

W sondażu dla Radia Zet pytano o to, jaka jest najlepsza metoda walki ze stadionowymi chuliganami. Najwięcej respondentów odpowiedziało się za zaostrzeniem kar, jednak zaskakiwać może grupa ankietowanych, która udzieliła takiej odpowiedzi.

39% respondentów sondażu przeprowadzonego przez IBRiS stwierdziło, że najlepszą metodą walki z pseudokibicami jest zaostrzenie kar. 22% uznało, że skuteczniejsze byłoby danie policjantom większych uprawnień w zakresie stosowania siły wobec chuliganów. Z kolei 7% respondentów opowiedziało się za odebraniem stowarzyszeniom kibicowskich prawa do organizowania sprzedaży biletów.

26% badanych wyraziło z kolei przekonanie, że nie ma skutecznej metody na rozwiązanie problemu przemocy i chuligaństwa w środowisku kibiców drużyn piłkarskich, gdyż istnieje wśród polityków i społeczeństwa przyzwolenie na tego typu zachowanie.

Koniecznie przeczytaj: Nowoczesną popiera co czwarty głosujący? Zaskakujący sondaż dla radia ZET

Czytaj też: Sondaż MB: do Sejmu wchodzi KORWiN i SLD. Zaskoczenie na drugiej pozycji

Co ciekawe, okazało się, że najczęściej za zaostrzeniem kar dla pseudokibiców opowiadali się wyborcy PiS i Kukiz’15, a także mieszkańcy średnich i małych miast.

Sondaż przeprowadzono między 21 a 22 października na grupie 1100 osób.

Warto przeczytać: Nowy sondaż: „Wolność” w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie

Podziel się