Szukaj

Ekstremalny popis kaskadera podczas Tour de France. W trakcie wyścigu przeleciał nad głowami kolarzy [wideo]

18-07-2018 16:34
Incydent podczas TdF Fot. Eurosport UK / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował Eurosport, na 10. etapie Tour de France doszło do dość niebezpiecznego incydentu. Pewien kaskader postanowił bowiem przeskoczyć na swoim BMX-ie ponad głowami przejeżdżających drogą kolarzy.

Do opisywanej sytuacji doszło 17 lipca br., kiedy kolarze rywalizowali w 10. etapie Tour de France. Jak widzimy na nagraniu, kaskader wykonuje skok, w trakcie którego dosłownie przelatuje nad głowami zawodników. Zdaniem niektórych mediów, prawdopodobnie nie spostrzegli oni nawet, że ktoś zdecydował się na tak ekstremalny wyczyn. 

Podczas oglądania niniejszego nagrania nietrudno odnieść wrażenie, że w przypadku nieudanego skoku, na trasie mogłoby dojść do prawdziwej tragedii:

Koniecznie przeczytaj: Nietypowy incydent z udziałem prezydenta Francji. Tak zareagował na prowokacyjne zachowanie młodego mężczyzny [wideo]

Czytaj też: Francja w ogniu. Dosłownie. W całym kraju wybuchły ogromne zamieszki po finale MŚ [wideo]

W tym roku odbywa się 105 edycja kolarskiego wyścigu TdF. Liczy on dwadzieścia jeden etapów o łącznym dystansie 3351 km. Wyścig ten zaliczany jest do rankingu światowego UCI World Tour 2018.

Warto przeczytać: Francja wygrywa z Urugwajem i awansuje do półfinału MŚ w Rosji. Fatalny błąd Fernando Muslery [wideo]

Podziel się