Szukaj

Niesamowite nagranie! Kilkadziesiąt tysięcy kibiców śpiewa hymn Polski w Zakopanem [WIDEO]

23-01-2017 20:38
Polscy kibice na konkursie w skokach narciarskich w Zakopanem Fot. JORDIX / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Polscy kibice mogli pokazać, na co ich stać po zwycięstwie Kamila Stocha w niedzielnym konkursie Pucharu Świta w skokach narciarskich. W Zakopanem hymn odśpiewało ponad 27 tys. osób, wrażenie szczególnie zrobiła końcówka.

Hitem stało się nagranie z niedzielnych zawodów w skokach narciarskich, które odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Kamil Stoch czwarty raz z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium, co w wyjątkowy sposób uczcili polscy kibice. Wiele tysięcy gardeł śpiewało Mazurka Dąbrowskiego, pod koniec hymn wybrzmiał a capella, co jeszcze spotęgowało niesamowity efekt.

Bez wątpienia dobra passa Kamila Stocha trwa. Polski skoczek jest liderem w klasyfikacji i ma wielką szansę na zdobycie w tym roku Kryształowej Kuli. Co więcej, jeżeli wygra dwa kolejne konkursy, to dołączy do elitarnego grona skoczków, którym udało się to sześć razy z rzędu. Do tej pory taki rekord mają na swoim koncie dwaj Finowie: Hautamäki i Janne Ahonen oraz dwaj Austriacy: Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer.

Koniecznie przeczytaj: Żenująca wpadka organizatorów TCS. Hymn Polski jak marsz żałobny? [WIDEO]

Czytaj też: Polski order jako… „nazistowska pamiątka” w popularnym amerykańskim serialu

Warto przeczytać: Spiker Izby Gmin nie wytrzymał. Wyszedł z siebie, kiedy usłyszał w brytyjskim parlamencie hymn UE [WIDEO]

Podziel się