Szukaj

Historyczny sukces polskiej piłki

27-06-2017 12:23
Reprezentacj Polski w piłce nożnej 2011 Fot. Roger Gorączniak / wikimedia.org / CC BY 3.0
Podziel się

To już pewne: w najbliższym notowaniu rankingu FIFA Polska uplasuje się na najwyższej w historii, 6. pozycji. Biało-czerwoni wyprzedzą m.in. Hiszpanię i Francję.

Najbliższe notowanie rankingu FIFA ogłoszone zostanie 6 lipca, jednak rozstrzygnięcia w rozgrywanym właśnie Pucharze Konfederacji sprawiają, że reprezentacja Polski już dziś ma zapewnioną 6. lokatę.

To efekt dobrej gry polskiej reprezentacji pod wodzą Adama Nawałki. W kilkunastu meczach eliminacji do ubiegłorocznych mistrzostw Europy, w samym turnieju oraz w trwających eliminacjach do mundialu w Rosji nasi piłkarze ponieśli tylko jedną porażkę. Czerwcowe zwycięstwo nad Rumunią dawało im 7. lokatę w rankingu FIFA, rezultaty osiągane przez naszych bezpośrednich konkurentów w Pucharze Konfederacji pozwoliły awansować o jeszcze jedno oczko.

Koniecznie przeczytaj: Jak za 10 lat może wyglądać mapa świata? Jakie państwa się na niej pojawią? Co się stanie z Polską? [WIDEO]

Czytaj też: Mistrzostwa w Lille. Polak wygrał bieg, ale został zdyskwalifikowany! [WIDEO]

 W aktualnym notowaniu rankingu, ogłoszonym 1 czerwca, Polska zajmuje 10. miejsce – ex aequo z Hiszpanią. Prowadzi Brazylia przed Argentyną i Niemcami.

Notowania rankingu FIFA publikowane są od sierpnia 1993 roku. W pierwszym z nich Polska zajmowała 20. lokatę. Najniżej, na 78. miejscu, nasza reprezentacja notowana był w listopadzie 2013 roku.

Obecny awans to nie tylko prestiż. Utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu (w pierwszej siódemce) da Polsce rozstawienie podczas losowania grup mistrzostw świata w 2018 roku, co pozwoli uniknąć na etapie grupowym rozgrywek najsilniejszych przeciwników.

Warto przeczytać: Chcą otoczyć Polskę modlitwą. Dosłownie

Podziel się