Szukaj

Polski biegacz podsumował tegoroczną rywalizację w Mistrzostwach Europy: „Robią się mistrzostwa Afryki”

13-08-2018 21:31
Henryk Szost Fot. Henryk Szost / Facebook.cpm
Podziel się

Polski biegacz Henryk Szost w ostrych słowach skomentował tegoroczną rywalizację w Mistrzostwach Europy w Berlinie. Jego zdaniem w konkurencjach biegowych występuje coraz więcej Afrykańczyków.

Na tegorocznych lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie Henryk Szost nie odniósł większych sukcesów. Po przeciętnych w swoim wykonaniu zawodach (19 miejsce) zdecydował się na mocną krytykę nie tylko względem siebie samego, ale też Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Zdaniem naszego maratończyka, zbyt łatwo do Mistrzostw Europy dopuszcza się zawodników pochodzących z Afryki:

Koniecznie przeczytaj: Francja: Imigranci okradli autobus Flixbusa. W trakcie jazdy wyciągali bagaże pasażerów [wideo]

Czytaj też: Imigranci zamordowali Niemca podczas festiwalu w Chemnitz. Na ulicach miasta wybuchły zamieszki [wideo]

Z mistrzostw Europy robią się mistrzostwa Afryki. Kenijczycy przyjeżdżają po paszporty i po medale. Dzisiaj walczyłem do samego końca, dało się biec z pierwszą grupą, a na 25 kilometrze słońce dało się we znaki i nogi zrobiły się ciężkie. Zwolniłem, bo wiedziałem, że walczę drużynowo i nie mogę zejść z trasy. Dwa razy już dałem d**y (...) To wina IAAF że pozwala na to, aby Kenijczycy przyjeżdżali po paszporty i zdobywali medale na Mistrzostwach Europy. No ale jest jak jest, mogę tylko pogratulować zwycięzcom i cieszyć się z tego, że mimo tej wysokiej temperatury udało mi się dobiec.

Tegoroczny mistrzowski bieg maratoński w Berlinie wygrał rodowity Belg Korn Nart, natomiast na kolejnych miejscach uplasowali się: reprezentujący barwy Szwajcarii Tadesse Abraham (z pochodzenia Erytrejczyk) oraz urodzony z Maroko broniący włoskich barw Rachik Yassine.

Warto przeczytać: Kierowcy bez szans. Tak nielegalni imigranci z Afryki dostali się do jadącej ciężarówki [wideo]

Podziel się