Szukaj

TCS: Groźny wypadek kazachskiego skoczka. Sabirżam Mumimov nie wyhamował i z impetem uderzył w bandę [wideo+foto]

03-01-2019 17:41
Wypadek Muminova w Insbrucku Fot. Dominik Formela / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Podczas dzisiejszego treningu poprzedzającego kwalifikacje do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku doszło do nietypowego i zarazem niebezpiecznego wypadku z udziałem kazachskiego skoczka. Jak informują media, Sabirżan Muminov nie zdołał wyhamować po oddanym skoku i z impetem uderzył w końcową bandę. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Jak widać na nagraniu, siła uderzenia była tak duża, że zawodnik dosłownie przeleciał przez bandę.

Jak przypomina TVP Sport, to nie pierwsza tego rodzaju sytuacja z udziałem kazachskich skoczków w tym sezonie. Na skoczni w Wiśle chwile grozy przeżył 15-letni Nurszat Tursunżanow, który po wyjątkowo krótkim skoku najpierw miał problemy z wylądowaniem, a następnie z podjazdem na przeciwstok.

To dzisiejsze niebezpieczne zdarzenie skomentował na Twitterze m.in. Dominik Formela z serwisu SkiJumping.pl:

Koniecznie przeczytaj: Historyczny sukces Polaka w Bischofshofen! Kamil Stoch wygrywa wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni [WIDEO+FOTO]

Czytaj też: Historyczne zwycięstwo Polaków w konkursie drużynowym w Zakopanem. Kamil Stoch pobił rekord skoczni [WIDEO]

O krok od tragedii! Sabirżan Muminow nie wyhamował i przeleciał nad bandą na Bergisel w stronę mediów! Chwile grozy z happy endem. Czegoś takiego w życiu nie widziałem... Na pomoc Kazachowi ruszyli wszyscy, ale wszystko wydaje się ok.

Warto przeczytać: Zawody w Bischofshofen: służby obawiają się zamachu terrorystycznego. Wśród zabezpieczeń... betoniarki [FOTO]

Podziel się