Szukaj

Firma Nike zaprezentowała sportowy hidżab dla muzułmanek [WIDEO]

10-03-2017 17:06
hidżab pro Fot. استعدي مع Nike+ Training Club / youtube.com / screen YouTube
Podziel się

Nakrycie głowy nazwano Hidżab Pro jest dedykowany dla kobiet, które z jednej strony chcą być aktywne fizycznie, a z drugiej muszą podporządkować się zasadom szariatu.

Nakrycie głowy zawiera małe otwory, co pozwala skórze oddychać, jednocześnie włosy i głowa kobiety są zakryte zgodnie z prawem szariatu. Amerykańska firma zdecydowała się stworzyć taki produkt, gdy zawodniczki z krajów islamskich zaczęły startować w tradycyjnych chustach, które znacznie ograniczały ich osiągnięcia sportowe.

Projekt realizacji sportowego hidżabu trwał 13 miesięcy i w trakcie jego finalizacji, o opinię pytano kobiety zawodowo uprawiające różne dyscypliny sportu, w tym np. łyżwiarstwo. Innowacja ta wzbudziła spore poruszenie na Bliskim Wschodzie i wywołała falę dyskusji w mediach społecznościowych. Strój ma być co prawda stosowany jedynie na terenie państw, gdzie główną religią jest islam, ale zapewne w zawodach o randze globalnej, panie stosujące tego typu odzienie na pewno się pojawią! Można więc się zastanowić, czy areny sportowe nie staną się miejscem do manifestowania swoich przekonań religijnych.

Koniecznie przeczytaj: Amerykanin miażdży w czasie dyskusji agresywną muzułmankę. „Gdzie jest Twój hidżab?” [WIDEO PL]

Czytaj też: „Czy islam zagraża Europie?”. Absurdalna odpowiedź „kulturoznawczyni” i genialna riposta prowadzącego [WIDEO]

Warto przeczytać: Muzułmanie wzywają do brania ślubów z Europejkami, ma to przyspieszyć islamizację

Podziel się