Szukaj

Pojawił się film z momentu odnalezienia Elizabeth Revol na Nanga Parbat. Słychać głosy w ciemności: „Adam, mam ją” [WIDEO]

28-01-2018 22:38
Elizabeth Revol, Denis Urubko Fot. Elizabeth Revol, Denis Urubko / Facebook
Podziel się

Francuska himalaista została uratowana przez polską ekipę ratunkową,która udała się na Nanga Parbat. Na Facebooku pojawiło się nagranie z momentu, w którym Denis Urubko i Adam Bielecki spotkali się z Elizabeth Revol.

Himalaistka, która wyruszyła na Nanga Parbat razem z Polakiem Tomaszem Mackiewiczem przeżyła. Francuzka może mówić o niewiarygodnym szczęściu. W sobotę wieczorem czasu polskiego odszukali ją Denis Urubko i Adam Bielecki, którzy w rekordowo szybkim tempie pokonali w nocy ponad kilometrowy odcinek dzielący ich od Revol.

Na Facebooku opublikowano film z momentu odnalezienia francuskiej himalaistki. Ratownicy szukali Revol po zapadnięciu zmroku, więc na nagraniu praktycznie nic nie widać. Słychać jednak, jak Denis Urubko mówi „Elisabeth, miło Cię widzieć”. Ratownik z trudem łapie oddech, na pewno jest bardzo zmęczony. Potem himalaista krzyczy do towarzysza: „Adam, mam ją!”.

Koniecznie przeczytaj: Adam Bielecki opublikował zdjęcie z uratowaną Francuzką na Nanga Parbat. „Przykro mi, ale nie mieliśmy żadnych szans pomóc Tomkowi” [FOTO]

Czytaj też: Co się stało na szczycie Nanga Parbat? Bielecki przekazał słowa Francuzki: „Moje pierwsze pytanie dotyczyło stanu Tomka”

Nagranie poniżej:

Wcześniej Adam Bielecki opublikował zdjęcie z odnalezioną Francuzką, które zostało już zrobione rano.

Zdjęcia z Elizabeth Revol pojawiły się także na fanowskim profilu Denisa Urubko.

Denis dziękuje wszystkim za wsparcie i wiadomości. Mówi, że to dla niego bardzo ważne, że przyjaciele przez cały czas myślą o nim i pomagają. Denis jest teraz bardzo zmęczony i odpoczywa w Skardu - czytamy na Facebooku fanów Denisa Urubko.

Niestety nie udało się uratować Polaka Tomasza Mackiewicza, który został na wysokości ponad 7200 metrów. Zadecydowały złe warunki pogodowe. Revol musiała zostać też sprowadzona na dół. Francuzka miała poważne odmrożenia.

Francuska telewizja krótki wywiad z lekarzem, który zdalnie pomaga Elisabeth Revol. W materiale przedstawione są zdjęcia dłoni i stóp francuskiej himalaistki, które pokazują stan odmrożeń.

Warto przeczytać: Tej informacji zabrakło w skróconej wersji wywiadu z Elizabeth Revol. To Pakistańczycy kazali zostawić Francuzce Polaka na Nanga Parbat!

Podziel się