Szukaj

Działacz FIFA wypowiedział wojnę seksizmowi na stadionach. „Będzie mniej zbliżeń na kobiety podczas transmisji”

12-07-2018 18:50
Federico Addiechi Fot. Climate Action / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Pomimo tego, iż tegoroczny mundial przynosi kibicom wiele niezapomnianych emocji dzięki wysokiemu poziomowi gry i sędziowania, to jednak działacz FIFA, Federico Addiechi przyznał, że widzi w tej imprezie również pewne mankamenty. Największym z nich jest charakterystyczne dla transmisji telewizyjnych wyławianie i pokazywanie atrakcyjnych fanek dopingujących swoje drużyny. Jego zdaniem to przejaw czystego seksizmu.

Jak podaje The New York Times, Federico Addiechi, szef komórki FIFA zajmującej się równouprawnieniem wyraźnie sprzeciwił się tego rodzaju dyskrminacji. Dzięki jego działaniom niektóre media, posuwały już zdjęcia pięknych piłkarskich kibicek.

Niedawno ten działacz FIFA potwierdził, iż podczas mundialu w Rosji realizatorzy transmisji otrzymali stosowne wskazówki, co sposobu pokazywania meczy. Teraz mogą już wykonywać charakterystycznych zbliżeń na atrakcyjne kobiety. Federico Addiechi dodał również, że to dopiero początek zmian służących skutecznej walce z dyskryminacją:  

Koniecznie przeczytaj: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Rozmawialiśmy z kilkoma nadawcami telewizyjnymi w tej kwestii. Nadawcy telewizyjni zostali zobowiązanie przez FIFA do tego, aby nie wykonywali więcej zbliżeń na atrakcyjne kobiety znajdujące się na trybunach.To będzie jeden z kierunków działań jakie będziemy podejmowali w przyszłości.

Co ciekawe, wcześniej za największe problemy uznawano rasistowskie i homofobiczne incydenty. Jednak teraz FIFA postanowiła pójść z duchem czasu i zwrócić uwagę na problem seksizmu w futbolu. 

Warto przeczytać: FIFA ukarała Ukraińców za wywieszenie banderowskiej flagi na polskim stadionie

Podziel się