Szukaj

Premier Wielkiej Brytanii ostro skrytykowała decyzję FIFA

03-11-2016 11:45
Theresa May, premier Zjednoczonego Królestwa Fot. UK Home Office / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

Theresa May, Premier Zjednoczonego Królestwa uznała za „absolutnie oburzającą” decyzję FIFA, która zabrania uczcić piłkarzom pamięć poległych żołnierzy w czasie meczu między Anglią a Szkocją, który odbędzie się 11 listopada na stadionie Wembley.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nie wyraziła zgody, aby piłkarze z reprezentacji Anglii i Szkocji w czasie meczu w ramach eliminacji do MŚ 2018 nosili opaski z czerwonymi makami.

11 listopada to rocznica zakończenia I wojny światowej. W tym czasie Brytyjczycy oddają hołd poległym żołnierzom, m.in. z wykorzystaniem symbolu czerwonych maków. FIFA uznała jednak, że takie zachowanie byłoby złamaniem zakazu promowania treści komercyjnych, politycznych czy religijnych na strojach zawodników.

Koniecznie przeczytaj: FIFA ukarała Ukraińców za wywieszenie banderowskiej flagi na polskim stadionie

Czytaj też: Najnowszy ranking FIFA! Historyczny sukces Polaków

Dla Theresy May, premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej taka decyzja jest jednak zupełnie niezrozumiała. Szefowa brytyjskiego rządu uważa, że angielscy zawodnicy powinni mieć prawo do upamiętnienia bohaterów narodowych, którzy oddali życie za kraj.

Zanim zaczną mówić nam co mamy robić, mogliby równie dobrze posprzątać swój dom – premier ironicznie podsumowała decyzję FIFA.

Szef angielskiej federacji piłkarskiej, Greg Clarke poinformował, że prowadzone są w tej sprawie negocjacje z FIFA.

Warto przeczytać: Polska reprezentacja świętuje po meczu z Rumunią [WIDEO]

Podziel się