Szukaj

Dwóch Polaków weźmie udział w kolejnej próbie zimowego wyjścia na K2. Dołączą do wyprawy Alexa Txikona

03-01-2019 14:58
góra K2 Fot. Athn / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformowało RMF FM, dwóch polskich wspinaczy, Paweł Dunaj oraz Marek Klonowski, dołączy do tegorocznej zimowej wyprawy na K2 organizowanej przez hiszpańskiego himalaistę Alexa Txikona. Wraz z nimi zespół będą tworzyli rodak lidera, Felix Criado oraz pięciu nepalskich Szerpów.

Już wcześniej wiadomo było, że w wyprawie weźmie udział Paweł Dunaj. Do końca nie było jasne, czy Marek Klonowski zdoła dołączyć do wyprawy. Jednak dzięki zbiórce prowadzonej za pośrednictwem jednego z serwisów zdołał przygotować się do udziału w tym przedsięwzięciu.

Alex Txikon w rozmowie z RMF FM ujawnił, że wraz z swoimi partnerami pojawią się w Pakistanie 2 lub 3 stycznia. Następnie najpóźniej 14 stycznia zamierzają dotrzeć do bazy znajdującej się pod K2. Jak przyznał, do ewentualnego ataku może dojść na przełomie lutego i marca, gdyż to, według jego opinii, najlepsza pora na zdobycie tego szczytu.  

Koniecznie przeczytaj: Nożownik ciężko ranił prezydenta Gdańska na finale WOŚP. Paweł Adamowicz był reanimowany [wideo+foto]

Czytaj też: Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Lekarzom nie udało się go uratować

W tym samym czasie swoich sił spróbuje również inna wyprawa. Bierze w niej udział siedmiu himalaistów (trzech Rosjan, trzech Kazachów oraz Kirgiz). Ich liderami są Wasilij Piwcow oraz Artiem Braun.

Warto przeczytać: Dziennikarka do Budki: „Czy wy nie czujecie dyskomfortu? Dlaczego Platforma chciała mu tą władzę i to miasto odebrać?” [wideo]

Podziel się