Szukaj

Derby Trójmiasta: Surowa kara dla Arki Gdynia. Zagrają przy pustym stadionie

03-11-2016 10:58
Stadion GOSiR w Gdynii Fot. Agnieszka Augustyn / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W środę Komisja Ligi zdecydowała, że Arka Gdynia zagra z Bruk-Betem Termaliką przy pustym stadionie. Kara jest związana z zamieszkami, do jakich doszło w czasie meczu Arki z Lechią Gdańsk.

Poza tym, że mecz z Bruk-Betem Termalicą Niecieczą odbędzie się bez udziału publiczności, Komisja Ligi po niedzielnych zamieszkach zdecydowała dodatkowo o nałożeniu na kibiców Arki zakazu wyjazdu na trzy kolejne mecze i dwa następne mecze derbowe w Gdańsku.

Kary nie ominęły także Lechii Gdańsk, która musi zapłacić 30 tys. za straty, jakie wyrządzili kibice klubu w sektorze gości. Kibice Lechii otrzymali również zakazy wyjazdu na trzy kolejne mecze i dwa następne spotkania w Gdynii.

Koniecznie przeczytaj: Angielscy kibice po przegranej wyżywają się na... sanitariatach

Czytaj też: Prowokacja hiszpańskiej policji? Kibice Legii przedstawiają dowód

W czasie ostatnich niedzielnych derbów Trójmiasta, w których Arka Gdynia zremisowała 1:1 z Lechią Gdańsk, doszło do zamieszek w udziałem kibiców obu drużyn. Straty na Stadionie Miejskim przy Olimpijskiej w Gdyni oszacowano na ok. 100 tys. zł. Obiekt nadaje się do remontu. Największy koszt związany jest z naprawą krzesełek na trybunach (uszkodzono ich ponad 900).

Warto przeczytać: Angielscy kibice chcą o sobie przypomnieć? Bijatyka w czasie meczu West Ham - Chelsea i 200 zakazów stadionowych

Podziel się