Szukaj

Czarnoskóry piłkarz Korony Kielce czyta „rasistowską” bajkę dzieciom. Lewica nie mogła się z tym pogodzić... [WIDEO]

30-11-2016 22:32
Cała Polska czyta dzieciom - Djibril Diaw Fot. Korona Kielce / YouTube / screen
Podziel się

Zawodnicy kieleckiego klubu wzięli udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. I Internecie prawdziwą furorę zrobiło nagranie, w którym pochodzący z Senegalu piłkarz Djibril Diaw łamaną polszczyzną czyta „Murzynka Bambo”. Wybór utworu nie spodobał się lewicowym środowiskom.

W piątek obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia, który w Polsce połączono m.in. z charytatywną akcją „Cała Polska czyta dzieciom”. Zawodnicy Korony postanowili dołączyć i pomóc w zbiórce zabawek dla Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 27 w Kielcach.

Wśród piłkarzy biorących udział w akcji był grający w Koronie Senegalczyk Djibril Diaw. Czarnoskóry zawodnik wybrał wiersz Juliana Tuwima o „Murzynku Bambo”, który bardzo mu się spodobał. Nagranie z jego wersją polskiej bajki stało się hitem w Internecie. Mniej była zachwycona polska lewica, która utwór stworzony przez Tuwima uznaje za rasistowski. Pojawiły się nawet sugestie, że ktoś celowo „wrobił” piłkarza z Senegalu i podrzucił mu akurat tą bajkę.

Koniecznie przeczytaj: Sting czyta „Gazetę Wyborczą”? Internauci nie mieli litości

Czytaj też: Polska reprezentacja świętuje po meczu z Rumunią [WIDEO]

Wydaje się jednak, że czarnoskóry zawodnik polskiego klubu ani trochę nie był oburzony i dobrze się bawił, pomagając dzieciom.

Warto przeczytać: Wenezuelski rząd zapowiedział, że rozda dzieciom 4 mln zabawek, które wcześniej… ukradł

Podziel się