Szukaj

Niemcy: Były reprezentant Danii ciężko pobity. Stanął w obronie kobiety zaatakowanej przez „nieznanych sprawców”

13-01-2018 20:27
Leon Andreasen Fot. HANNOVER 96 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Leon Andreasen trafił do szpitala po tym, jak stanął w obronie kobiety, która została zaczepiona przez grupę mężczyzn. 34-letni piłkarz z Danii ma pękniętą czaszkę - podaje niemiecki „Bild”.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy w centrum Hanoweru. Dwudziestokrotny reprezentant Danii interweniował, kiedy zobaczył atakowaną przez grupę mężczyzn kobietę. Andreasen usiłował powstrzymał napastników, wtedy sam stał się celem ataku.

34-latek został ciężko pobity. Po jednym z ciosów stracił przytomność i upadł na ziemię, uderzając po ziemię tyłem głowy. Z ranną ciętą trafił do szpitala. Po zszyciu głowy mężczyznę wypuszczono do domu. Jednak szybko okazało się, że obrażenia są o wiele bardziej poważne. Andreasen zgłosił się do lekarza, uskarżając się na silne bóle głowy. Przeprowadzone w szpitalu badania wykazały, że Duńczyk ma pękniętą czaszkę.

Andreasen potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że to prawda, ale dodał, że na razie nie będzie komentować sprawy. Mężczyzna nie chciał zgłaszać sprawy na policji, uznając zdarzenie za „incydent”.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Czterech imigrantów zaatakowało bezbronną kobietę. 23-letni mężczyzna, który ruszył jej z pomocą, został dotkliwie pobity

Czytaj też: 14-latek został brutalnie pobity kastetem w szkole w Szkocji. Tylko dlatego, że pochodzi z Polski

Mimo tego trwają poszukiwania sprawców ataku. Nie podano jednak rysopisów napastników, ani jakiej są narodowości. Bardzo możliwe, że jest to celowy zabieg, związany z poprawnością polityczną. Niedawno przeprowadzone przez niemieckiego kryminologa badania wykazały, że za wzrost przestępczości w Dolnej Saksonii (stolicą tego kraju związkowego jest Hanower) odpowiadają przede wszystkim imigranci spoza Europy: Napływ imigrantów spowodował znaczny wzrost przestępczości w Niemczech. Teraz są na to twarde dowody

Leon Andreasen z powodu poważnej kontuzji kolana zakończył przedwcześnie karierę piłkarską w 2016 r. Poza reprezentacją Danii grał w klubach takich jak Fulham Londyn, Werder Brema, oraz Hannover 96.

Warto przeczytać: Premier Danii zapowiedział likwidacje gett zamieszkiwanych przez nielegalnych imigrantów. „Nie szanują naszych wartości i tradycji”

Podziel się