Szukaj

Niemcy: Były reprezentant Danii ciężko pobity. Stanął w obronie kobiety zaatakowanej przez „nieznanych sprawców”

13-01-2018 20:27
Leon Andreasen Fot. HANNOVER 96 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Leon Andreasen trafił do szpitala po tym, jak stanął w obronie kobiety, która została zaczepiona przez grupę mężczyzn. 34-letni piłkarz z Danii ma pękniętą czaszkę - podaje niemiecki „Bild”.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy w centrum Hanoweru. Dwudziestokrotny reprezentant Danii interweniował, kiedy zobaczył atakowaną przez grupę mężczyzn kobietę. Andreasen usiłował powstrzymał napastników, wtedy sam stał się celem ataku.

34-latek został ciężko pobity. Po jednym z ciosów stracił przytomność i upadł na ziemię, uderzając po ziemię tyłem głowy. Z ranną ciętą trafił do szpitala. Po zszyciu głowy mężczyznę wypuszczono do domu. Jednak szybko okazało się, że obrażenia są o wiele bardziej poważne. Andreasen zgłosił się do lekarza, uskarżając się na silne bóle głowy. Przeprowadzone w szpitalu badania wykazały, że Duńczyk ma pękniętą czaszkę.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Czterech imigrantów zaatakowało bezbronną kobietę. 23-letni mężczyzna, który ruszył jej z pomocą, został dotkliwie pobity

Czytaj też: 14-latek został brutalnie pobity kastetem w szkole w Szkocji. Tylko dlatego, że pochodzi z Polski

Andreasen potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że to prawda, ale dodał, że na razie nie będzie komentować sprawy. Mężczyzna nie chciał zgłaszać sprawy na policji, uznając zdarzenie za „incydent”.

Mimo tego trwają poszukiwania sprawców ataku. Nie podano jednak rysopisów napastników, ani jakiej są narodowości. Bardzo możliwe, że jest to celowy zabieg, związany z poprawnością polityczną. Niedawno przeprowadzone przez niemieckiego kryminologa badania wykazały, że za wzrost przestępczości w Dolnej Saksonii (stolicą tego kraju związkowego jest Hanower) odpowiadają przede wszystkim imigranci spoza Europy: Napływ imigrantów spowodował znaczny wzrost przestępczości w Niemczech. Teraz są na to twarde dowody

Leon Andreasen z powodu poważnej kontuzji kolana zakończył przedwcześnie karierę piłkarską w 2016 r. Poza reprezentacją Danii grał w klubach takich jak Fulham Londyn, Werder Brema, oraz Hannover 96.

Warto przeczytać: Premier Danii zapowiedział likwidacje gett zamieszkiwanych przez nielegalnych imigrantów. „Nie szanują naszych wartości i tradycji”

Podziel się