Szukaj

Prezes PZPN wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski. „Jerzy Brzęczek ma ogień w oczach” [foto]

12-07-2018 16:06
Jerzy Brzęczek Fot. LV BET - Łączy Nas Pasja / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak oficjalnie poinformował PZPN, selekcjonerem reprezentacji Polski został Jerzy Brzęczek, dotychczasowy trener Wisły Płock. Wybór ten zaskoczył wielu ekspertów i fanów naszej reprezentacji. Wielu z nich ma wątpliwości, czy to dobry wybór. Zupełnie odmiennego zdania jest z kolei Zbigniew Boniek.

Wybór Brzęczka to spora niespodzianka. Zważywszy na fakt, że na giełdzie nazwisk wysoko stały akcje trenerów zagranicznych.

Warto zaznaczyć, że Jerzy Brzęczek to były reprezentant Polski, który wraz z kolegami sięgnął po srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992. W ówczesnej drużynie narodowej pełnił rolę kapitana. Od ubiegłego roku pracował jako pierwszy trener Wisły Płock, z którą w ostatnim sezonie zajął 5. miejsce w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. 

Koniecznie przeczytaj: Zbigniew Boniek arogancki wobec dziennikarki? Ta odpowiedź prezesa PZPN oburzyła internautów [wideo]

Czytaj też: Zbigniew Boniek przyznaje, że jest problem w polskim zespole: „Sukcesy zmieniły reprezentację” [wideo]

W trakcie rozmowy z „Przeglądem Sportowym” prezes Zbigniew Boniek stwierdził, że Jerzy Brzęczek jest trenerem, który zasługuje na taką szansę:

Jurek ma wszystkie cechy, które powinien mieć selekcjoner. Jest doświadczonym zawodnikiem, reprezentantem Polski, srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Do tego charakter i co dla mnie bardzo ważne – ogień w oczach i ogromne chęci do ciężkiej pracy. Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór. (...) Czasami mam wrażenie, że najlepiej byłoby zatrudnić magika Davida Copperfielda, który w mig rozwiązałby wszystkie nasze problemy i zapewnił sukces, ale świat tak nie działa. Potrzebowaliśmy solidnej, uczciwej, porządnej osoby na tym stanowisku i taką też wybrałem.

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski chętnie komentowali zszokowani dziennikarze sportowi i kibice:

Warto przeczytać: Tym wpisem Zbigniew Boniek podbił media społecznościowe. Zawarł w nim zabawną anegdotę sprzed lat [foto]

Podziel się