Szukaj

Zbigniew Boniek wywołał prawdziwą burzę. Internauci są zszokowali jego komentarzem ws. odznaczenia ratowników z Nanga Parbat [FOTO]

30-01-2018 18:25
Zbigniew Boniek, prezes PZPN Fot. Roger Gor / wikimedia.org / CC BY 3.0
Podziel się

Zbigniew Boniek jednym ze swoim ostatnich tweetów naraził się na ogromną krytykę ze strony internautów. Prezes PZPN w niezrozumiały dla wielu sposób skomentował wpis ministra sportu Witolda Bańki, który poinformował, że wystąpi z wnioskiem do prezydenta o uhonorowanie polskich himalaistów, którzy brali udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat.

Przypomnijmy, że dzięki czterem polskich himalaistom, którzy przerwali wyprawę na K2, udało się uratować Francuzkę Elizabeth Revol. Ich heroiczna postawa i poświęcenie opisywane było przez światowe media. Nic dziwnego, że pojawił się pomysł narodzenia Polaków.

W najbliższym czasie wystąpię do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie specjalnych odznaczeń państwowych dla Adama Bieleckiego, Denisa Urubko, Jarosława Botora i Piotra Tomali – napisał na Twitterze Witold Bańka, minister sportu.

Koniecznie przeczytaj: Co się stało na szczycie Nanga Parbat? Bielecki przekazał słowa Francuzki: „Moje pierwsze pytanie dotyczyło stanu Tomka”

Czytaj też: Jest ostatnie nagranie z Tomaszem Mackiewiczem! Widać, jak Polak i Francuzka zdobywają szczyt Nanga Parbat. Dramatyczna relacja Revol [WIDEO]

Większość komentujących pochwaliła pomysł. I wtedy pojawił się wpis Zbigniewa Bońka – dla wielu niezrozumiały. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaapelował o uhonorowanie… Hryhorija Surkisa, prezydenta Federacji Piłki Nożnej Ukrainy w latach 2000–2012.

Nie zapomnijmy o panu Surkisie, dzięki niemu mieliśmy Euro 2012 i zmienił się nasz kraj (drogi, dworce, lotniska, stadiony). Kiedyś wystąpiłem (w tej samej sprawie – red.) do poprzedniego prezydenta, ale było „zero odpowiedzi” – napisał Boniek.

Wielu internautów, nawet do tej pory sympatyzujących z prezesem PZPN, nie szczędziło ostrych i krytycznych słów.

 

Warto przeczytać: Francuzi nie zapłacą za akcję na Nanga Parbat. Żądają zwrotu wyłożonych pieniędzy. Wszystkie koszty pokryje polski rząd [FOTO]

Podziel się