Szukaj

Niesamowite nagranie z udziałem Usaina Bolta. Tak poradził sobie w biegu w stanie nieważkości [wideo]

24-09-2018 18:56
Sprint Bolta w stanie nieważkości Fot. Daily Mail / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Najszybszy człowiek na świecie Usain Bolt wziął udział w niecodziennym wydarzeniu zorganizowanym przez jednego z francuskich producentów szampana. Na pokładzie samolotu Airbus A310, który wykorzystywany jest do badań naukowych, wystąpił w biegu sprinterskim w stanie nieważkości. Jak się okazało, i w tej dyscyplinie znów był najlepszy. Jamajczyk przyznał później, że czuł się jak „dziecko w sklepie ze słodyczami”.

Na pokładzie samolotu Boeing 727, który zmodofikowano do celów naukowych, stworzono warunki zbliżone do tych panujących na ziemskiej orbicie. Pasażerowie mogą osiągnąć stan nieważkości przez ok. 30 s. Dzieje się tak, gdy tylko maszyna leci po odpowiedniej paraboli.

Loty z taką atrakcją dostępne są dla każdego. Jedynie zniechęcać może wysoka cena za bilet, która wynosi 5 tys. dolarów. W ramach rejsu obecni na pokładzie pasażerowie mogą odczuć brak grawitacji przez 450 s. (15 x po 30 s.).  

Koniecznie przeczytaj: Dziadek Kijowskiego zatwierdzał stan wojenny

Czytaj też: Wstrząsająca relacja Revol z Nanga Parbat. Stan Polaka był tragiczny. „Powiedziałam Tomkowi, że przyleci po niego helikopter”

Warto przeczytać: „Stan wojenny zastał mnie na świnobiciu” i inne opowieści z marszu KOD [WIDEO]

Podziel się