Szukaj

Sparing Termaliki z mistrzem Bułgarii. Skończyło się ostrą bójką [WIDEO]

02-02-2017 22:04
Termalica - Łudogorecem Razgrad - bójka podczas meczu Fot. MAX Football / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Choć środowe spotkanie polskiego klubu z bułgarskim Łudogorec Razgrad rozegrane zostało w ramach sparingu, to pod koniec meczu nie brakowało emocji. Niestety nie o charakterze sportowym. W drugiej połowie doszło bowiem do bójki zawodników obu drużyn.

Bruk-Bet Termalica, dzięki zdobytej w 17 minucie bramce ukraińskiego obrońcy Artema Putiwcewa wygrała 1:0 środowe spotkanie z bułgarskim Łudogorecem Razgrad. Mecz sparingowy odbywał się w ramach zgrupowania w Turcji.

W drugiej połowie bramek nie było, za to na boisku na pewno sporo się działo. Po rzekomym faulu jednego z zawodników, po którym sędzia podyktował rzut wolny, piłkarze obu drużyn postanowili wyjaśnić sytuację między sobą. Rozpoczęła się gorąca dyskusja między Putiwcewem a jednym z piłkarzy Łudogoreca. Nie skończyło się na utarczce słownej. Zawodnik bułgarskiego klubu uderzył w twarz Ukraińca, ten nie pozostał dłużny i wymierzył dwa ciosy. Wywiązała się bójka, nad którą ciężko było zapanować. Do awantury włączyli się też rezerwowi.

Koniecznie przeczytaj: Strzały podczas przemówienia prezydenta Francji Francoisa Hollande’a [WIDEO]

Menedżer Bruk-Bet Termaliki do spraw sportowych i public relations, Marcin Baszczyński w rozmowie z Wirtualną Polską stwierdził, że sytuację sprowokowało zachowanie sędziego.

Arbiter tego meczu zachowywał się momentami bardzo dziwnie, podejmował niezrozumiałe decyzje. A takie sytuacje tylko podsycają zawodników i później puszczają im nerwy. Bójka, która wywiązała się między piłkarzami też była poniekąd następstwem złej decyzji sędziego, ponieważ podyktował rzut wolny dla rywala za faul, którego nie było. Od tego zaczęła się ta awantura – mówił Baszczyński, który dodał, że w wyniku bójki nikt nie ucierpiał.