Szukaj

„Ciężko się nie rozkleić”. Jakub Błaszczykowski znowu podbił serca internautów [foto]

03-04-2019 14:50
Jakub Błaszczykowski Fot. K. Błaszczykowski/M. Górnicki / Facebook/Twitter / screen
Podziel się

Jakub Błaszczykowski spełnił marzenie ciężko chorej Antosi. Dziewczynka towarzyszyła swojemu ulubionemu piłkarzowi w wyjściu na murawę przed meczem Wisły Kraków z Legią Warszawa. Zdjęcie kapitana drużyny z niezwykle szczęśliwą 11-latką podbiło sieć.

Fotograf uchwycił moment, w którym rozradowana Antosia odwraca się i uśmiecha do Błaszczykowskiego. Piłkarz odpowiada również uśmiechem.

Ciężko się nie rozkleić

- skomentował internauta zamieszczające zdjęcie.

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj.

Antosia Haluch urodziła się wadą wrodzoną - przepukliną oponowo-rdzeniową. Chorobie towarzyszy m.in. niedowład kończyn dolnych, dlatego dziewczynka prowadzona była przez kapitana Wisły na wózku inwalidzkim.

Koniecznie przeczytaj: Niesamowity gest Kuby Błaszczykowskiego. Ujawniono szczegóły kontraktu z Wisłą Kraków

Czytaj też: Konferencja przed meczem z Japonią. Błaszczykowski na pytania odpowiadał łamiącym się głosem [wideo]

11-latka pojawiła się w niedzielę na Reymonta 22, ponieważ dwa miesiące wcześniej wzięła udział w konkursie, na który wysłała rysunek z Kubą Błaszczykowskim. Nie zdobyła nagrody, ale jej praca zrobiła wrażenie na organizatorach, którzy postanowili docenić dziewczynkę i zaproponować jej udział w dziecięcej eskorcie piłkarzy.

To było spełnienie marzeń

- powiedziała w rozmowie z sportowefakty.wp.pl mama Antosi, Justyna Haluch. Dodała, że spotkanie z „Kubą” było dla Antosi ogromnym wydarzeniem, które bardzo przeżywała.

Warto dodać, że Artura Jędrzejczyka, kapitana Legii - wyprowadzał na murawę kuzyn dziewczynki, Piotruś, który ma również wadę genetyczną.

To jest fajne, bo oni mają ograniczenia życiowe związane z dysfunkcjami i niepełnosprawnością. Oni czuli się wyróżnieni. Przeżyli coś, co ciężko ubrać w słowa. Ja jako rodzic przeżywam to strasznie i cały czas mam w sercu ogromną radość i wzruszenie

- opisywała mama dziewczynki.

Więcej tutaj.

Tymczasem Jakub Błaszczykowski podczas spotkania z Legią zachwycał również na boisku. Kibice Wisły wybrali go graczem meczu.

Warto przeczytać: Wpadka AS Monaco. Francuski klub chciał zareklamować mecz z Wisłą Kraków, pomylił jednak… mapy Polski [wideo]

Podziel się