Szukaj

Niesamowity gest Kuby Błaszczykowskiego. Ujawniono szczegóły kontraktu z Wisłą Kraków

07-02-2019 18:18
Jakuba Błaszczykowski Fot. Polsat Sport / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Jakub Błaszczykowski podpisał półroczny kontrakt z Wisłą Kraków. Reprezentant Polski był jedną z osób, która najmocniej wspierała „Białą Gwiazdę” w powrocie do Ekstraklasy.

Błaszczykowski, który grał w klubach takich jak Borussia Dortmund, Fiorentina i VfL Wolfsburg był pomocnikiem w Wiśle w latach 2005-2007. 33-letni zawodnik niejednokrotnie mówił, że chciałby zakończyć swoją piłkarską karierę właśnie w tym klubie.

W związku z problemami Wisły i wiszącym nad nią widmem bankructwa oraz utraty licencji w Ekstraklasie były kapitan reprezentacji Polski już kilka miesięcy temu zapowiedział, że będzie grał dla „Białej Gwiazdy” za darmo do końca sezonu. Zimą rozwiązał kontrakt z niemieckim Wolfsburgiem i wrócił do Krakowa. Podpisanie umowy było już tylko formalnością.

Koniecznie przeczytaj: „Wszystkie długi Wisły”. Genialna przeróbka podbija sieć. Z sytuacji klubu żartują nawet zawodnicy [wideo]

Czytaj też: Skandal w Ekstraklasie: Zawodnik Wisły Płock miał nazwać polskiego piłkarza z Wołynia „banderowcem” [wideo]

W ramach półrocznego kontraktu Błaszczykowski będzie grał dla Wisły za najniższe możliwe wynagrodzenie – 500 zł netto. Piłkarz nie przyjmie jednak tych pieniędzy dla siebie. Całość kwoty ma zamiar przeznaczyć na zakup biletów dla dzieci z domów dziecka.

Warto przypomnieć, że Błaszczykowski wcześniej pożyczył „Białej Gwieździe” 1,33 mln zł. W dużej mierze dzięki jego pomocy klub wyszedł z kryzysu finansowego i może nadal grać w Ekstraklasie.

Warto przeczytać: Piłkarz Górnika Zabrze „cudownie ozdrowiał” na murawie. Skomentował swoje zachowanie [wideo+foto]

Podziel się