Szukaj

Błaszczak interweniował w sprawie kibiców i… ostro skrytykował prezydenta!

26-10-2016 21:53
Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych Fot. MSWiA / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak skrytykował w środę decyzję prezydenta miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, który zdecydował, że miasto nie będzie już finansowało przejazdów kibiców na mecze Lecha.

Do tej pory z budżetu miasta pokrywano koszty przejazdów kibiców gości, którzy w czasie odbywających się w Poznaniu spotkań z Lechem autobusami MPK dojeżdżali na Inea Stadion przy ul. Bułgarskiej. Fani przyjezdnej drużyny wcześniej wysiadali na stacjach położonych pod miastem, więc mimo kosztów ponoszonych przez lokalne władze (szacowanych na ok. 35. tys rocznie), takie rozwiązanie pozwalało zapewnić względny spokój na ulicach Poznania w czasie ligowych rozgrywek.

Koniecznie przeczytaj: Mariusz Błaszczak ostrzega przed chuliganami z KOD-u

Czytaj też: Prezydent Poznania pobity przez Saletę. Jaśkowiak z ringu schodził ledwie żywy

Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta, który postanowił o zaprzestaniu finansowania tych przejazdów, swoją decyzję uzasadniał niszczeniem przez kibiców miejskich autobusów. Takie zachowanie miejscowego polityka nie spodobało się jednak szefowi MSWiA, Mariuszowi Błaszczakowi, który 26 października na antenie „Radia Merkury” powiedział:

Bardzo zły pomysł. To jest dowód na to, że funkcja przerasta Pana prezydenta Jaśkowiaka. Właśnie w Poznaniu pojawił się pewien standard dowożenia kibiców, to spowodowało zmniejszenie zagrożeń. Ten standard się upowszechnił w skali całego naszego kraju. No a obecny prezydent Poznania burzy ten standard. To jest bardzo złe posunięcie.

Warto przeczytać: Błaszczak o liście policjantów ws. pseudokibiców

Podziel się