Szukaj

Adam Bielecki opublikował zdjęcie z uratowaną Francuzką na Nanga Parbat. „Przykro mi, ale nie mieliśmy żadnych szans pomóc Tomkowi” [FOTO]

28-01-2018 16:50
Denis Urubko, Elizabeth Revol, Adam Bielecki Fot. Adam Bielecki / Facebook
Podziel się

Polscy himalaiści uratowali Elizabeth Revol, która razem z Tomaszem Mackiewiczem utknęła na Nanga Parbat. Adam Bielecki na Facebooku opublikował zdjęcie z odnalezioną Francuzką.

Adam Bielecki i Denis Urubko sprowadzili dzisiaj francuską himalaistkę z wysokości ok. 6100 m.n.p.m. na poziom 4850 metrów. Wycieńczoną Revol z odmrożeniami kończyn zabrano śmigłowcem do szpitala.

Wcześniej dwóch Polaków, pomimo ekstremalnych warunków (zapadł zmrok, temperatura sięgała – 40 st. Celsjusza, odcinek był wyjątkowo stromy) prowadziło brawurową wspinaczkę, poruszając się wręcz w niewiarygodnym tempie. W końcu udało się spotkać z Revol, która o własnych siłach próbowała schodzić z góry.

Koniecznie przeczytaj: Pojawił się film z momentu odnalezienia Elizabeth Revol na Nanga Parbat. Słychać głosy w ciemności: „Adam, mam ją” [WIDEO]

Czytaj też: Co się stało na szczycie Nanga Parbat? Bielecki przekazał słowa Francuzki: „Moje pierwsze pytanie dotyczyło stanu Tomka”

Bielecki opublikował teraz zdjęcie z uratowaną Revol i towarzyszącym mu Denisem Urubko. Himalaista napisał, że jest bardzo szczęśliwy z odnalezienia poszukiwanej Francuzki. Dodał, że niestety nic nie można było zrobić dla Tomka, który został na wysokości ponad 7200 m.n.p.m

Udało sie niemożliwe. Razem z Elizabeth Revol i Denisem Urubko u podstawy ściany Diamir. Jestem zmęczony ale bardzo szczęśliwy. Dziękuje za wszystkie ciepłe słowa.

Przykro mi ale nie mieliśmy żadnych szans pomóc Tomkowi :(

Warto przeczytać: Tej informacji zabrakło w skróconej wersji wywiadu z Elizabeth Revol. To Pakistańczycy kazali zostawić Francuzce Polaka na Nanga Parbat!

Podziel się