Kolejna sensacja mundialu. Neymar i „Canarinhos” jadą do domu. Belgia zagra w półfinale MŚ [wideo]

06-07-2018 23:37
Brazylia-Belgia Fot. FIFA TV / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Po niezwykle emocjonującym meczu w Kazaniu Belgia wygrywa w 1/8 finału z Brazylią 2:1. „Czerwone diabły” w półfinale turnieju zmierzą się z Francją, która pokonała Urugwaj.

Pierwsza bramka dla Belgii to uderzenie samobójcze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od Brazylijczyka Fernandinho i wpadła do siatki. Kolejnego gola w 31 minucie spotkania strzelił Kevin De Bruyne.

Renato Augusto zdobył dla Brazylii honorową bramkę w 71 minucie spotkania, ale „Canarinhos” nie udało się już doprowadzić do wyrównania. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry świetną interwencją popisał się Courtois, który broniąc piękny strzał Neymara, po raz kolejny uratował Belgów.

Koniecznie przeczytaj: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Zdaniem wielu to Brazylia przeważała na boisku przez większą część spotkania, to jednak pięciokrotnym mistrzom świata nie udało się zamienić większości strzałów na bramki i to oni muszą się pożegnać z mundialem.

Belgia zmierzy się w czwartek na Sankt Petersburg Arena z Francją. Zwycięzca zagra w finale.

Skrót meczu poniżej:

Warto przeczytać: Skandal! Polski historyk z IPN zatrzymany w Rosji przez FSB. Musiał natychmiast opuścić kraj. „Wyjazd w ciągu 24 godzin albo deportacja”