Szukaj

Bayern Monachium przyjrzy się swojej nazistowskiej przeszłości

29-10-2016 13:03
Logo FC Bayern Monachium
Podziel się

Jak podaje „Deutsche Welle”, niemiecki klub piłkarski Bayern Monachium ponownie zweryfikuje swoją działalność w czasach hitlerowskich. Decyzja władz bawarskiej drużyny związana jest z niedawną publikacją w gazecie „Spiegel”.

W maju tego roku na łamach niemieckiego „Spiegel” ukazał się artykuł, w którym o wynikach swoich badań poinformował filozof Markwart Herzog. Podał on, że z analizy nieznanych dotąd oryginałów protokołów z walnych posiedzeń władz bawarskiej drużyny wynika, że Bayern Monachium był posłuszny wobec nazistowskiego rządu tak samo jak inne kluby piłkarskie.

Wyniki badań zaprzeczają oficjalnemu stanowisku Bayernu, który twierdzi, że „na długo zachowywał dystans” względem hitlerowskiego reżimu.

Koniecznie przeczytaj: Riposta rosyjskiego klubu na żart Bayernu Monachium: „Cieplej wam będzie w uszankach”

Czytaj też: Zaskakująca reakcja niemieckich kibiców ws. kar dla Legii Warszawa

Markwart Herzog w artykule dla „Spiegel” pisał, że niemiecki klub „nie podążał żadną szczególną ścieżką”. Badacz dodał nawet, że Bayern w „kwestii aryjskiej” był „nawet bardziej faszystowski” niż inne drużyny piłkarskie.

W odpowiedzi na te doniesienia, władze niemieckiego klubu poinformowały, że Bayern Monachium jeszcze raz przyjrzy się swojej przeszłości i związkom z nazizmem. Zapowiedziano też, że badania zostaną przeprowadzone przez niezależny instytut lub grupę niezależnych naukowców.

Warto przeczytać: San Marino odpowiada na złośliwe uwagi Muellera. Riposta miażdży!

Podziel się