Szukaj

Bayern Monachium przyjrzy się swojej nazistowskiej przeszłości

29-10-2016 13:03
Logo FC Bayern Monachium
Podziel się

Jak podaje „Deutsche Welle”, niemiecki klub piłkarski Bayern Monachium ponownie zweryfikuje swoją działalność w czasach hitlerowskich. Decyzja władz bawarskiej drużyny związana jest z niedawną publikacją w gazecie „Spiegel”.

W maju tego roku na łamach niemieckiego „Spiegel” ukazał się artykuł, w którym o wynikach swoich badań poinformował filozof Markwart Herzog. Podał on, że z analizy nieznanych dotąd oryginałów protokołów z walnych posiedzeń władz bawarskiej drużyny wynika, że Bayern Monachium był posłuszny wobec nazistowskiego rządu tak samo jak inne kluby piłkarskie.

Koniecznie przeczytaj: Riposta rosyjskiego klubu na żart Bayernu Monachium: „Cieplej wam będzie w uszankach”

Czytaj też: Zaskakująca reakcja niemieckich kibiców ws. kar dla Legii Warszawa

Wyniki badań zaprzeczają oficjalnemu stanowisku Bayernu, który twierdzi, że „na długo zachowywał dystans” względem hitlerowskiego reżimu.

Markwart Herzog w artykule dla „Spiegel” pisał, że niemiecki klub „nie podążał żadną szczególną ścieżką”. Badacz dodał nawet, że Bayern w „kwestii aryjskiej” był „nawet bardziej faszystowski” niż inne drużyny piłkarskie.

W odpowiedzi na te doniesienia, władze niemieckiego klubu poinformowały, że Bayern Monachium jeszcze raz przyjrzy się swojej przeszłości i związkom z nazizmem. Zapowiedziano też, że badania zostaną przeprowadzone przez niezależny instytut lub grupę niezależnych naukowców.

Warto przeczytać: San Marino odpowiada na złośliwe uwagi Muellera. Riposta miażdży!

Podziel się