Szukaj

Awantura po meczu. Niemcy sprowokowali Szwedów. Ci nie pozostali dłużni. Doszło do szarpaniny [wideo]

24-06-2018 18:26
Szarpanina po meczu Niemcy-Szwecja Fot. Gilles / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Emocji podczas wczorajszego meczu Niemcy-Szwecja nie brakowało. Gorąco było także po spotkaniu, kiedy przy ławkach doszło do szarpaniny między członkami sztabu sportowego obu drużyn. Przyczyną miały być zaczepki Niemców.

W czasie spotkania sporo emocji wywołała kontrowersyjna decyzja polskiego sędziego, który nie podyktował rzutu karnego dla Szwedów. Później była czerwona kartka dla Niemców i wyjątkowo nerwowa końcówka. Mistrzowie świata zapewnili sobie zwycięstwo nad Szwecją dosłownie w ostatniej chwili. Gol na 2:1 strzelony przez Toniego Kroosa padł w 95 minucie spotkania.

Niemcy nie ukrywali swojej radości po zakończeniu meczu. Niektórzy jednak mocno przesadzili. Dwóch członków niemieckiego sztabu, w tym dyrektor sportowy reprezentacji Oliver Bierhoff pobiegli w kierunku ławki przeciwników, coś wykrzykując. Według relacji Szwedów Niemcy naśmiewali się z nich.

Koniecznie przeczytaj: Sensacja na mundialu. Niemcy odpadają z MŚ w Rosji. Mistrzowie świata przegrali z Koreą Południową [foto+wideo]

Czytaj też: Mundial 2018: FIFA ukarała PZPN. Prawie 40 tys. zł za wywieszenie „nacechowanego politycznie” i „obraźliwego” banera [foto]

Szwedzka drużyna nie pozostawiła tego bez reakcji. W stronę Niemców pobiegli zawodnicy, a także trener Janne Andersson. Doszło do przepychanek. Musiały interweniować służy porządkowe.

Kpili z nas i pokazywali jakieś znaki! Krzyknąłem: „Szacunek, gdzie do diabła szacunek”

- powiedział później trener Szwedów w rozmowie z dziennikarzami.

 

 

Warto przeczytać: Mundial 2018: Argentyna rozgromiona przez Chorwację. Te zdjęcia mówią same za siebie [foto+wideo]

Podziel się