Szukaj

Brazylijska mistrzyni MMA na każdym kroku podkreśla swoje polskie korzenie. „Polska to mój drugi dom” [wideo]

28-09-2018 18:58
Ariane Lipski Fot. missing hours / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Brazylijska mistrzyni MMA Ariane Lipski poinformowała w swoim wpisie w mediach społecznościowych, że przenosi się do federacji mieszanych sztuk walki UFC. Przy okazji zawodniczka mająca polskie korzenie, po raz kolejny podkreśliła swój związek z naszym krajem. Jak napisała, jest on dla niej drugim domem.

Ariane Lipski, która nazywana jest „królową przemocy” stoczyła w sumie pięć walk w federacji KWS w Polsce. Wygrała przed czasem w Krakowie, Zielonej Górze, Warszawie oraz Łodzi. Zawodniczka zdobyła serca polskich kibiców nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również odważnym deklarowaniem przywiązania do naszej ojczyzny.

Brazylijska mistrzyni MMA niejednokrotnie podkreślała, jak ważna jest dla niej Polska:

Koniecznie przeczytaj: Zawodnik MMA Akop Szostak o charakterze Polaków. „Dzięki temu w kraju wciąż jest bezpiecznie” [wideo]

Czytaj też: Zawodnik MMA Kamil Bazelak o filmie „Kler”. „Trwa zmasowany atak na Kościół Chrześcijański”

Moi pradziadkowie są z Polski. Znam Polskę, a w mojej rodzinie mówi się po polsku, gotuje się po polsku. Ja, niestety, nie nauczyłam się tego języka, ale podczas pobytu w Polsce czuję się jak w domu.

Na swoim niedawnym wpisie na Facebooku, nie tylko poinformowała o zmianie federacji, ale również zapewniła polskich kibców, że będzie pamiętała o tym, skąd pochodzi: 

Jak wielu już wie, mój kontrakt z KSW nie został odnowiony. Rozumiem, że to smutna wiadomość dla niektórych fanów z Polski, ale chcę, żebyście wiedzieli, że zawsze będę reprezentować Brazylię i Polskę, to jest w mojej krwi i jest to mój drugi dom. Chcę podziękować szefom KSW za danie mi szansy walk pod skrzydłami tej federacji, za danie mi okazji poznania moich korzeni i pięknego kraju jakim jest Polska.

„Królowa przemocy” zadebiutuje w amerykańskiej organizacji 17 listopada w Buenos Aires, gdzie zmierzy się z Ukrainką Maryna Moroz.

Warto przeczytać: Brazylia: Prawicowy polityk został zaatakowany podczas wiecu wyborczego. Doznał ciężkich obrażeń [wideo]

Podziel się