Szukaj

Antyrasistowska organizacja skarży Zbigniewa Bońka do UEFA za... żart na Twitterze

04-04-2017 12:03
Zbigniew Boniek, prezes PZPN Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

O „szowinistycznym” żarcie prezesa PZPN zrobiło się głośno niecałe dwa tygodnie temu. Zbigniew Boniek włączył się wtedy w dyskusję między Januszem Piechocińskim z PSL i Karoliną Hytrek-Prosiecką, dyrektor ds. komunikacji w spółce Ekstraklasa S.A, która kiedyś pracowała jako dziennikarka w stacji TVN.

Wszystko zaczęło się od wpisu Karoliny Hytrek-Prosieckiej, która pochwaliła się na Twitterze zdjęciem kubka z logiem PSL, dopisując „Do dziś tak piję rano kawę…” i oznaczając Janusza Piechocińskiego. Polityk odpowiedział, że jest jeszcze w posiadaniu kilku takich kubków. Wtedy włączył się Zbigniew Boniek, który poprosił o jedną sztukę, tłumacząc, że kolekcjonuje tego typu gadżety. Piechociński zgodził się, dodając, że chętnie mu przekaże kubek z logo jego partii. Hytrek-Prosiecka zasugerowała wtedy, że mogłaby się z oboma panami umówić na spotkanie przy kawie.

Koniecznie przeczytaj: Świetna riposta Zbigniewa Bońka. Wyśmiał antyrasistowską organizację, która skarży go do UEFA

Czytaj też: Zbigniew Ziobro chce doprowadzić wymiar sprawiedliwości do porządku [WIDEO]

Bez przesady, ja gdy z Januszem Piechocińskim rozmawiamy o piłce, to nam baba niepotrzebna – napisał w odpowiedzi prezes PZPN, co nie przypadło do gustu zarówno byłej dziennikarce TVN, jak i środowiskom lewicowym, które zaczęły oburzać się na „seksizm” Bońka. Nie pomogły tłumaczenia byłego piłkarza, który wyjaśniał, że jego wpis był żartem.

O krok dalej postanowiła pójść zajmująca się „dyskryminacją” i „rasizmem” FARE, która złożyła na Bońka skargę do UEFA. Co ciekawe, na swojej stronie organizacja ta wysuwa również inne zarzuty przeciwko prezesowi PZPN, twierdząc, że wielokrotnie podejmował on „działania mające na celu osłabienie autorytetu organizacji Nigdy Więcej, walczącej z rasizmem na stadionach”.

Warto przeczytać: Spot, który wywołał oburzenie całej europejskiej lewicy i oskarżenia o rasizm. „Bądź dumny z tego, że jesteś biały” [WIDEO]

Podziel się