Szukaj

Anita Włodarczyk otrzymała złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie: „To dla mnie piękny dzień” [wideo]

14-08-2018 23:47
Anita Włodarczyk Fot. Anita Włodarczyk / Facebook
Podziel się

Po 6 latach od pamiętnego finału rzutu młotem kobiet rozgrywanego w ramach igrzysk olimpijskich w Londynie MKOL zdecydował o dyskwalifikacji zwyciężczyni Tatiany Łysenko. Powodem tej decyzji było stosowanie niedozwolonego środku dopingującego. W związku z tym, tytuł mistrzyni olimpijskiej przypadł ówczesnej wicemistrzyni Anicie Włodarczyk.

Po konkursie rzutu młotem na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku szybko pojawiły się doniesienia medialne, z których wynikało, że Rosjanka prawdopodobnie stosowała niedozwolone środki. Oficjalne śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się jednak dopiero w sierpniu 2015 roku.

Jak informują media, wykazało ono, że Tatiana Łysenko stosowała środek dopingujący o nazwie turinabol. W związku z tym MKOL podjął decyzję o dyskwalifikacji tej zawodniczki i przyznaniu złotego medalu Anicie Włodarczyk, która wówczas zajęła drugie miejsce.

Koniecznie przeczytaj: Postępy postępu. W Paryżu wystartowały nietypowe „igrzyska olimpijskie”

Czytaj też: Londyn: To nagranie mrozi krew w żyłach. Na jednej z tamtejszych ulic zaatakował... pyton [wideo]

Polska mistrzyni opublikowała w mediach społecznościowych okolicznościowe nagranie: 

Chciałabym podzielić się z wami piękną informacją, którą otrzymałam kilka godzin temu od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który otrzymał oficjalne informacje z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dotyczącą przyznania mojej osobie złotego medalu Igrzysk Olimpijskich z Londynu z 2012 roku. Jest to dla mnie piękny dzień. Tak jak miałam piękną, złotą niedzielę w Berlinie, tak dzisiaj, we wtorek 14 sierpnia, dotarła do mnie super wiadomość. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa, czekam teraz na to, aż medal trafi w moje ręce.

Tym samym polska młociarka zdobyła swój drugi złoty medal olimpijski w karierze. W 2016 roku triumfowała bowiem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Warto przeczytać: UK: Brutalna napaść w pociągu. Skandaliczne zachowanie pozostałych pasażerów [wideo]

Podziel się