Szukaj

Angielscy kibice chcą o sobie przypomnieć? Bijatyka w czasie meczu West Ham - Chelsea i 200 zakazów stadionowych

28-10-2016 23:18
West Ham - Chelsea - starcia kibiców w Londynie podczas derbów Fot. Blash shoWTM / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Podczas środowych rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej bez wątpienia wiele się działo. W czasie spotkania między dwoma londyńskimi drużynami - West Hamem a Chelsea doszło do masowych starć z udziałem kibiców obu klubów. W ruch poszły wyrywane z trybun krzesełka, butelki i… monety. Osoby uczestniczące w zadymie, które zostały zidentyfikowane przez monitoring, otrzymały już zakazy stadionowe.

Do starć między kibicami Chelsea i West Ham United doszło w czasie środowych derbów w Londynie. Mimo, że mecz określono jako spotkanie podwyższonego ryzyka i zwiększono środki bezpieczeństwa, nie udało się uniknąć zamieszek na trybunach. W pewnym momencie jeden fan Chelsa przedostał się do strefy buforowej i zaczął prowokować kibiców West Hamu. To wystarczyło, ale zwolennicy obu drużyn ruszyli na siebie. Stewardom i policji z wielkim trudem udało się ich powstrzymać, w ruch poszły jednak wyrywane krzesełka, butelki i… monety, które leciały w obie strony.

Koniecznie przeczytaj: Angielscy kibice po przegranej wyżywają się na... sanitariatach

Czytaj też: Uliczne walki i starcia kibiców z policją w całej Europie

Policja zatrzymała siedem osób. Dwieście osób, które zostało rozpoznane przez monitoring, otrzymało już zakazy stadionowe. Zaraz po zamieszkam West Ham zapowiedział, że zidentyfikowani kibice uczestniczący z zajściach otrzymają dożywotni zakaz wstępu na stadion klubu.

Warto przeczytać: Derby Trójmiasta: Surowa kara dla Arki Gdynia. Zagrają przy pustym stadionie

Podziel się