Szukaj

Kibice Miedzi Legnica wyremontowali mieszkanie kobiecie, która w pożarze straciła męża [FOTO]

03-04-2017 01:14
Akcja kibiców Miedzi Legnica Fot. Kibice Razem Miedź Legnica / Facebook
Podziel się

W mediach wiele słyszy się o stadionowych czy ulicznych rozróbach z udziałem kibiców. Rzadko kiedy dziennikarze interesują się akcjami takimi jak ta w Legnicy. Fani miejscowego klubu pomogli w remoncie mieszkania kobiecie, której mąż zginął w pożarze.

O akcji poinformował na Facebooku ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica.

Wszystko zaczęło się od wielkiego nieszczęścia, od pożaru jednego z legnickich mieszkań w którym to zamieszkiwało małżeństwo. Niestety mimo szybkiej akcji strażaków nie udało się uratować jednej z osób. Kobieta przeżyła. Wiadomo pożar więc trzeba odnowić mieszkanie. Początkowo miała się tym zająć administracja obiektu i zajęła z tym, że trwało to 2 miesiące przez które ... uwaga ! ... udało się wyremontować całe dwa pokoje pozostawiając osmolone i popalone : kuchnię, pokój oraz łazienkę oraz ponadpalane drzwi min. wejściowe, co zresztą doskonale widać na załączonych fotkach. W tym momencie do akcji postanowili wkroczyć kibice Miedzianki. W dwa dni wyremontowali wszystko, odmalowali ściany oraz wymienili spalone drzwi.

Koniecznie przeczytaj: Trwa akcja ratunkowa w Gdyni. Norweski statek zaczął tonąć [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Genialna odpowiedź szwedzkich kibiców. Zakazali im zakładania kominiarek, więc skorzystali z przywilejów… muzułmanów

Kibice zachęceni powodzeniem akcji, wpadli na kolejny pomysł. Tym razem w ten sam sposób chcą pomóc 90-letniej kobiecie, które wiele przeszła w swoim życiu.

Tym razem chodzi o remont mieszkania 90-letniej starszej Pani, która wiele w swoim życiu przeżyła. W skrócie : w 1941 roku została wywieziona do hitlerowskich Niemiec na przymusowe prace. Zaraz po zakończeniu wojny tj. w roku 1945 na piechotę wróciła do Polski oraz jej rodzinnego miasta Legnicy. Tutaj przez kolejne lata była męczona przez żołnierzy armii radzieckiej.

Cały wpis i zdjęcia można zobaczyć tutaj:

Warto przeczytać: Wielkanocna akcja w obronie kur: „Kury traktowane są przedmiotowo” [WIDEO]

Podziel się