Szukaj

Francuska organizacja antyrasistowska zaatakowała reprezentację Chorwacji. „Są dramatycznie jednolici i bez koloru”

18-07-2018 15:19
Reprezentacja Chorwacji Fot. ludka14 / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował tygodnik „Valeurs Actuelles”, francuska „antyrasistowska” organizacja pozarządowa LICRA tuż przed spotkaniem finałowym na mundialu w Rosji opublikowała post, w którym zarzuciła reprezentacji Chorwacji brak różnorodności pod względem rasowym.

LICRA (Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi) w swoim statucie określa się jak „organizacja antyrasistowska”. Jest ona prawdopodobnie najbardziej wpływową ze wszystkich tego rodzaju instytucji we Francji. 

W niedzielę w poście zapowiadającym finał mistrzostw świata w Rosji, Licra pochwaliła „wielokolorowośc” i „wieloetniczność” w reprezentacji Francji, natomiast dosadnie skrytykowała chorwacką drużynę, zarzucając jej jednolitość pod względem rasowym:

Koniecznie przeczytaj: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Piotr Misiło: „Skoro możliwy jest mundial bez Italii, to znaczy że możliwa jest Nowoczesna bez Petru”

Dzisiejszy pojedynek wyróżnia się historycznie i socjologicznie […] Francuska drużyna, która jest wielobarwna, wieloetniczna, zmierzy się z chorwackim zespołem dramatycznie jednolitym, […] bez koloru, bez smaku, bogatym tylko dla siebie.

Co prawda, po pewnym czasie ten post został usunięty, lecz w jego miejsce pojawił się jeszcze bardziej kontrowersyjny wpis, w którym oskarżano chorwacki zespół o powiązania z mafią.

Warto przeczytać: To może być najbardziej krwawy mundial w historii. ISIS chce zamordować największe gwiazdy futbolu [FOTO]

Podziel się