Szukaj

Trzech Polaków w „jedenastce” rozczarowań mundialu. Lewandowski otrzymał dodatkowe „wyróżnienie”

30-06-2018 23:27
Robert Lewandowski Fot. Łączy nas piłka / Facebook
Podziel się

Prestiżowy włoski dziennik „La Gazzetta dello Sport” wytypował jedenastu zawodników, którzy najbardziej zawiedli na mundialu. Znalazło się w niej aż trzech polskich piłkarzy.

Do najgorszej „11” mundialu zaliczono Thiago Cionka, Grzegorza Krychowiaka i Roberta Lewandowskigo. Dodatkowo, w grupie rezerwowych uwzględniono jeszcze Piotra Zielińskiego.

Poza Polakami wybrano aż pięciu piłkarzy reprezentacji Niemiec: M. Hummelsa, M. Ozila, T. Mullera, S. Khedirę i T. Wernera. Pozostali zawodnicy, którzy rozczarowali włoski dziennik to W. Caballero, J. Mascherano i S. Aguero z Argentyny, G. Pique i D. De Gea z Hiszpanii, S. Milinković i M. Veljković z Serbii, K. Koulibaly z Senegalu i J. Durmaz ze Szwecji.

Koniecznie przeczytaj: Sensacja na mundialu. Niemcy odpadają z MŚ w Rosji. Mistrzowie świata przegrali z Koreą Południową [foto+wideo]

Czytaj też: Wybrano najgorsze drużyny mundialu w Rosji. Polska na pierwszym miejscu

„La Gazzetta dello Sport” w swoim artykule nie szczędziła mocnych słów pod adresem polskiej reprezentacji. Najbardziej dostało się Robertowi Lewandowskiemu.

Wielka „9” z ego wielkim jak Rosja. Był groźny jak mrówka, nie dał żadnego sygnału do walki swoim kompanom, ale w zamian znalazł czas, żeby ich skrytykować, a później się z tego wycofać. Brawo

- ironizuja dziennikarze.

W polskiej katastrofie uczestniczył również Grzegorz Krychowiak, który po transferze z Sevilli do PSG a potem ligi angielskiej może już nie wrócić na właściwe tory. Polacy wyglądali jak sparingpartner, będzie ich brakowało równie bardzo jak Panamy

- pisze włoski dziennik.

Zresztą to nie jedyne „chlubne” wyróżnienie dla kapitana naszej reprezentacji. Robert Lewandowski poza miejscem w „jedenastce wstydu” został także uznany przez „Guardiana” i „WhoScored” za najgorszego napastnika mundialu. Uzasadniając swoją decyzję, brytyjscy dziennikarze zaznaczyli, że Lewandowski nie strzelił na turnieju ani jednej bramki, choć miał ku temu kilka dobrych okazji.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że nie wszyscy Polacy zawiedli. Bez wątpienia świetny występ w meczu z Japonią zaliczył Łukasz Fabiański.

 

Warto przeczytać: Żałoba narodowa w Argentynie. Klęskę reprezentacji na mundialu uczczono… minutą ciszy [wideo]

Podziel się