Szukaj

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową. „Przejdzie do historii jako jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek”

14-11-2018 19:45
Agnieszka Radwańska podczas zagrywki w meczu US Open Fot. Shinya Suzuki / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż postanowiła zakończyć sportową karierę. Jak przyznała, na jej decyzję wpłynęły problemy zdrowotne.

Agnieszka Radwańska to najwybitniejsza polska tenisistka. W swojej zawodowej karierze wygrała 20 zawodów głównego cyklu. Przez pewien czas była wiceliderką rankingu WTA. Do jej największych sukcesów zaliczany jest m.in. triumf w Mistrzostwach WTA 2015 oraz występ w finale Wimbledonu w 2012 roku.

W ostatnim czasie tenisistka zmagała się z problemami zdrowotnymi, w tym m.in. z urazem stopy, który uniemożliwił jej powrót do normalnych treningów i gry na światowym poziomie.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczny gest Rosjanina po meczu Ligi Mistrzów. Pokazał Polakom środkowy palec [foto+wideo]

Czytaj też: Skandaliczny wpis Anne Applebaum o Marszu Niepodległości. Internauci odpowiadają [foto]

Jej decyzję o zakończeniu kariery skomentował wybitny polski tenisista Wojciech Fibak, który stwierdził, że Agnieszka Radwańska na stałe zapisała się w historii tenisa:

Agnieszka przejdzie do historii jako jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek w historii tenisa światowego. Absolutny geniusz tenisa. Grała w pięknym stylu i zachwycała kibiców na całym świecie swoją techniką i sprytem. Była najbardziej rozpoznawalną twarzą polskiego sportu obok Roberta Lewandowskiego czy Roberta Kubicy.

Poniżej oświadczenie Agnieszki Radwańskiej:

Warto przeczytać: Internauci umierają ze śmiechu. Iwona Hartwich o tym, czym ujęli ją „Ryszard i Joanna” [wideo]

Podziel się