Szukaj

Tego było już za wiele. Zbigniew Ziobro nie wytrzymał i „ochrzanił” dziennikarkę TVN. „To nie jest knajpa ani karczma” [WIDEO]

30-11-2017 10:19
Zbigniew Ziobro, konferencja ministerstwa sprawiedliwości Fot. PrawicowyInternet / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Minister sprawiedliwości w czasie wczorajszej konferencji prasowej zwrócił uwagę na niekulturalne zachowanie jednej z dziennikarek stacji TVN. „To nie jest knajpa ani karczma” - powiedział Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawił wczoraj na konferencji projekt zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym, którego założeniem jest informatyzacja i cyfryzacja systemu. Potem nadszedł czas na zadawanie pytań przez dziennikarzy.

Pierwsza była Marta Warchoł z redakcji „Faktów” TVN, która zadała pytanie dotyczące innej sprawy. „Dlaczego PiS usiłuje zmienić ustrój państwa, w zasadzie jest w trakcie zmiany ustroju skoro nie zmieniło konstytucji, bo nie ma takiej większości w Sejmie” - pytała dziennikarka.

Koniecznie przeczytaj: Zbigniew Ziobro pozostanie na stanowisku? Zapytano o to wprost Mateusza Morawieckiego. Nowy premier udzielił jednoznacznej odpowiedzi

Czytaj też: Politycy Nowoczesnej nadzorowani przez telewizję TVN? „Chodźcie do przodu, bo TVN dzwonił, że nas nie widać” [WIDEO]

Minister zauważył, że nie dotyczy to tematu konferencji. Wtedy dziennikarka chciała zadać kolejne pytanie, nie dopuszczając innych przedstawicieli mediów do głosu. Ziobro odpowiedział jej w zdecydowany sposób:

Ja rozumiem, że TVN zawsze jest pierwszy do mikrofonu i świadczy to być może o państwa refleksie i szybkości, ale refleks i szybkość to cnota, natomiast zachowanie, które łamie zasady kultury w stosunku do innych dziennikarzy i redakcji, to już nie jest cnota – powiedział.

Prosiłbym, żeby pani ustawiła się w kolejce, zgodnie z obowiązującymi regułami. Będzie mogła pani zadać pytanie, a ja na nie odpowiem. Oczywiście w tematyce konferencji. Proszę nie łamać pewnych reguł w stosunku do nas lub widzów, którzy oglądają nas bezpośrednio, bo to nie jest knajpa ani karczma, tylko Ministerstwo Sprawiedliwości – dodał.

Ustawi się pani i może zadać pani kolejne pytanie – podsumował Ziobro.

Wczorajsza konferencja prasowa w Ministerstwie Sprawiedliwości związana była także m.in. z przypadkami molestowania w Agorze. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo z urzędu. Przypomnijmy, Michał Wybieralski (szef portalu Wyborcza.pl) oraz publicysta Jakub Dymek („Krytyka Polityczna”) zostali oskarżani przez kilka kobiet o mobbing i molestowanie, a nawet gwałt. Obaj zostali zawieszeni w poniedziałek w pracy. Więcej tutaj: Seksskandal na lewicy. Feministki oskarżyły dziennikarzy „GW” i „Krytyki Politycznej” o mobbing, molestowanie i…  gwałt! [FOTO]

Jestem wstrząśnięty i trudno mi uwierzyć, że w tak poważnych redakcjach, liberalnych, lewicowych, które stawiają na sztandarach wartości feministyczne i szacunek dla kobiety, mogło dochodzić do tak drastycznych naruszeń wolności seksualnej kobiet, do używania przemocy, do gwałtu - mówił podczas konferencji Zbigniew Ziobro.

Warto przeczytać: Wyjątkowo niesmaczny „żart” znanej dziennikarki TVN: „Moje dziewczynki bardzo czekają aż babcia umrze”

Podziel się