Szukaj

Nowe informacje ws. zbrodni w Mrowinach. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty

18-06-2019 16:21
Jakub A. Fot. Policja Dolnośląska / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jak poinformował prok. Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, podejrzany o morderstwo 10-letniej Kristiny, Jakub A. usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, drugi zaś podżegania do zabójstwa. Z kolei „Gazeta Wrocławska” ustaliła, iż 22-letni zatrzymany jest synem kuzynki mamy dziewczynki.

We wtorek prokuratura poinformowała, że Jakub A. planował zabójstwo od dawna. Początkowo próbował wynająć płatnego zabójcę. Osoba, która otrzymała od niego propozycję w sobotę złożyła zeznania w tej sprawie. 

Jak przekazano mediom podejrzany Jakub A. początkowo nie przyznawał się do winy. Zrobił to dopiero po przeprowadzeniu wizji lokalnej:

Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego początkowo nie przyznawał się do tego czynu, podał swoją wersję zdarzeń, która następnie była poddana weryfikacji w ramach wizji lokalnej, wykonywanej nie tylko na miejscu zdarzenia, ale obejmującej jego zachowanie także przed, w trakcie oraz po popełnieniu przestępstwa. W trakcie tych czynności, wizji lokalnej prowadzonej przez prokuratorów, zmienił zdanie i podał okoliczności zabójstwa, przyznał się do tego czynu i wskazał, jak to przebiegało.

Koniecznie przeczytaj: Uczeń napisał, że aborcja to przykład łamania praw dziecka. Dostał niższą ocenę. Sprawa wywołała gorącą dyskusję w internecie [foto]

Czytaj też: Politycy złożyli życzenia z okazji Dnia Dziecka, następnie… pochwalili się swoimi zdjęciami z młodości. Para prezydencka nagrała specjalny film [wideo]

- powiedział prok. Pindera.

Prokurator nie ujawnia oficjalnie, jakie motywy kierowały 22-letnim zabójcą Kristiny. Dziewczynka miała znać mężczyznę i dlatego zgodziła się wsiąść do jego samochodu. Jak ustaliła „Gazeta Wrocławska”, mama zamordowanej Kristiny i mama 22-letniego Jakuba A. są kuzynkami. Stąd też podejrzany bywał w domu dziewczynki, odwoził ją i przywoził ze szkoły, a czasami zabierał do kina. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mimo różnicy wieku, zakochał się w matce Kristiny.

Jak donoszą media, Jakub A. zostanie skierowany na badania psychiatryczne. Dziś zapadnie również decyzja ws. trzymiesięcznego aresztu dla 22-latka.

Warto przeczytać: Prokuratura umorzyła śledztwo ws. syna Leszka Millera. „To było samobójstwo”

Podziel się