Szukaj

Dwa świetne wystąpienia w PE w obronie Polski. „Może pan rozmawiał z przewodniczącym Tuskiem” [WIDEO]

31-08-2017 14:34
Frans Timmermans Fot. PikuśPOL / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Europarlamencie trwa debata na temat przestrzegania praworządności w Polsce. Frans Timmermans za ataki na Polskę został pochwalony m.in. przez Michała Boniego. Wiceszef Komisji Europejskiej musiał jednocześnie wysłuchać sporo krytycznych uwag ze strony eurodeputowanych PiS.

W czasie debaty głos zabrała między innymi europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska.

Polska jest krajem praworządnym, demokratycznym i proeuropejskim – mówiła.

Wiśniewska przypomniała, że Unia Europejska została założona na wartościach chrześcijańskich, a jej ojcowie założyciele są teraz kandydatami na ołtarze. Podnosząc kwestię solidarności, stwierdziła, że „została ona zakopana razem z gazociągiem Nord Stream na dnie Bałtyku”.

Koniecznie przeczytaj: Marek Jurek na prostym przykładzie udowodnił Timmermansowi hipokryzję. Pouczył go też, jak... należy stosować procedury UE [WIDEO]

Czytaj też: Komisja Europejska znów grozi krajom, które nie przyjęły uchodźców! Postawiła Polsce, Czechom i Węgrom ultimatum

Dodała, że miliony Polaków chcą zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Dotychczasowy wymiar sprawiedliwości był silny wobec słabych i słaby wobec silnych – dodała polska eurodeputowana, która wspomniała o skandalach reprywatyzacjnych w Warszawie za czasów PO i nawiązała do sprawy łamania praw dzieci polskich w Niemczech.

Opowiadacie się po stronie socjalistów, komunistów i lewaków – ostro zakończyła Wiśniewska.

Z kolei europoseł PiS Karol Karski postanowił w dobitny sposób przypomnieć Fransowi Timmermansowi na konkretnym przykładzie, jak naprawdę wyglądało przestrzeganie praworządności w Polsce za czasów PO.

Nie chce Pan, żeby sędziowie orzekali na telefon, to może pan rozmawiał z przewodniczącym Tuskiem na ten temat - ironizował polski polityk, nawiązując oczywiście do kompromitacji wiceszefa KE: Wpadka Timmermansa. Chciał skrytykować PiS, a niechcący... uderzył w rząd Tuska [WIDEO].

Karski przypomniał, że kiedy Tusk był premierem, dziennikarz udając jego przedstawiciela, wymusił na prezesie sądu ukształtowanie odpowiedniego składu sędziowskiego i wydanie konkretnego orzeczenia.

Warto przeczytać: Niemiecki europoseł broni Polskę w PE: „W przeciwieństwie do mojego kraju, Polska jest krajem suwerennym” [WIDEO]

Podziel się