Szukaj

Sąd Okręgowy wydał wyrok ws. Lassada A. Mężczyzna został skazany na 12 lat więzienia

03-06-2019 16:05
Drewniany młotek sędziowski z podkładką
Podziel się

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał Tunezyjczyka Lassada A. na karę 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna, który zabił 21-latka, został zobowiązany do wypłacenia zadośćuczynienia bliskim ofiary w wysokości 70 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Do tego zdarzenia doszło dwa lata temu w Ełku. Jak przypominają media, w sylwestrowy wieczór przed jednym z lokali wybuchła awantura. W jej trakcie 21-letni mężczyzna został śmiertelnie raniony ostrym narzędziem. Wcześniej miał ukrasć z punktu gastronomicznego dwa napoje. Pracownicy baru wybiegli za nim i jeden z nich zadał mu kilka ciosów ostrym narzędziem. 

Sąd Okręgowy w Suwałkach rozpatrujący sprawę, uznał Lassada A. za winnego zarzucanego mu czynu i skazał go na 12 lat więzienia oraz zobowiązał do wypłacenia odszkodowania bliskim ofiary. W trakcie procesu jego obrona wnioskowała o uniewinnienie. Na razie nie wiadomo, czy będzie odwoływać się od wyroku.

Koniecznie przeczytaj: Holandia: 20-letni Polak zabił mężczyznę, który go zgwałcił. Sąd wydał wyrok

Czytaj też: Brzeg: Siedmiu Romów brutalnie pobiło Polaka. Sąd Rejonowy w Opolu wydał wyrok w sprawie

Tunezyjczyk odmówił składania wyjaśnień i odpowiadania na pytań. Nie przyznał się winy i zapewniał, że nie chciał zabić, i do tej pory, nie wie, jak do tego doszło. 

Jak podaje serwis elk.wm.pl, Lassad A. po usłyszeniu wyroku wpadł w szał:

Krzyczał na sali rozpraw, że jest niewinny, że został wrobiony ze względu na to, że nie jest Polakiem. Został wyprowadzony z sali i nie usłyszał uzasadnienia wyroku.

– czytamy.

Warto przeczytać: Norwegia: Polak zabił pedofila w więzieniu. Tamtejszy sąd wydał taki sam wyrok jak w przypadku Andersa Breivika

Podziel się