Szukaj

Brutalnie zgwałcił 11 krów i uchylał się od płacenia alimentów. Sąd wydał wyrok

01-04-2019 15:23
Młotek na biurku w sali rozpraw
Podziel się

W maju 2018 roku we wsi Pantalowice na Podkarpaciu Janusz P., który był pod wpływem alkoholu, włamał się do obory, gdzie znajdowały się krowy i cielaki. Tam przy pomocy butelki i drewnianego kołka brutalnie zgwałcił zwierzęta. Sąd wydał wyrok w tej sprawie.

Mężczyzna stanął przed Sądem Rejonowym w Przeworsku. Usłyszał łącznie dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył znęcania się nad zwierzętami, drugi uchylania się od płacenia alimentów.

Jak relacjonował właściciel gospodarstwa w Pantalowicach, zwierzęta doznały poważnych obrażeń:

Bramka na podwórko była otwarta, drzwi do stajni też. Jak poszedłem do krów to o mało nie dostałem zawału. Od razu zauważyłem jak te zwierzęta są zmęczone, jak zużyte! Takie wymięte! Jak podnosiłem im ogony ogarniało mnie przerażenie. Rany były okropne. Najgorsze to chyba u cielnej krowy. Nie wiem jakie żądze opętały tego łajdaka, ale żeby tak postępować z krowami, tak je zbezcześcić! Od raz zadzwoniłem na 997. Przyjechała policja i weterynarz, żeby opatrzyć krowy. Najpierw zgłosiłem, że „zgwałconych” było pięć, ale teraz jak już na spokojnie im się przyjrzałem, to widzę, że on musiał majstrować przy wszystkich jedenastu! Nie wiem jak to wpłynie na psychikę tych zwierząt. To dla kogoś może jest zabawne, jednak proszę uwierzyć straszną tragedię wyrządził tym krowom ten pijak.

Koniecznie przeczytaj: Przełomowy wyrok sądu wydany w Niemczech. ZDF musi przeprosić za nazwanie niemieckich obozów zagłady „polskimi”

Czytaj też: Polityk PO w trakcji demonstracji KOD zaatakował mężczyznę pizzą. Zapadł wyrok sądu [wideo]

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Przeworska szybko ustalili personalia sprawcy. Janusz P. przyznał się do winy. Wówczas prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny, ale mężczyzna nie zgłaszał się na wyznaczony Komisariat Policji. W związku z tym podjęto decyzję o jego aresztowaniu. Gdy wpadł w ręce funkcjonariuszy, okazało się również, że uchyla się od płacenia alimentów na swoje dziecko. 

Jak poinformowała Małgorzata Reizer, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu, mężczyzna został skazany na karę łączną 14 miesięcy pozbawienia wolności:

Sąd Rejonowy w Przeworsku bardzo szybko pochylił się nad sprawą Janusza P. Ten chciał dobrowolnie poddać się karze. Na taki obrót sprawy zgodził się prokurator i sędzia. Uznając Janusza P. winnym obu zarzucanych mu czynów skazał go na łącza karę roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności.

Warto przeczytać: Szokujący wyrok sądu w USA. Kilkanaście lat bezwzględnego więzienia za wandalizm w meczecie i kawałek bekonu [WIDEO]

Podziel się