Szukaj

Ukraiński sąd zablokował ekstradycję Mamuka K. Podejrzany o zamordowanie Pauliny D. mężczyzna może wyjść na wolność

08-05-2019 17:42
Mamuk K., Paulina D. Fot. policja/Paulina D. / Twitter/Facebook / screen
Podziel się

Ukraiński sąd zablokował zgodę na ekstradycję do Polski 39-letniego Gruzina Mamuki K., który podejrzany jest o brutalne zabójstwo młodej łodzianki, Pauliny D. Jeśli to postanowienie się uprawomocni, mężczyzna może wyjść na wolność.

Przypomnijmy, że Gruzin, Mamuka K. został schwytany kilka miesięcy temu w Kijowie. Jak się jednak okazuje, tamtejszy sąd uchylił wcześniejszą decyzję Prokuratury Generalnej Ukrainy, która wyraziła zgodę na wydanie go stronie polskiej. Na razie nie wiadomo, dlaczego zapadł taki wyrok, gdyż uzasadnienie nie zostało jeszcze przetłumaczone na język polski. Obecnie więc 39-latek pozostanie na Ukrainie.

Koniecznie przeczytaj: Paulina Młynarska oznajmiła, że jest jej wstyd za Polskę. Feministka zastanawia się nad tym, czy mamy w ogóle z czego być dumni [wideo]

Czytaj też: Paulina Młynarska oburzona zachowaniem dziennikarzy TVN. „Za to powinno się zwalniać z roboty” [WIDEO]

Ukraińska Prokuratura Generalna zaskarżyła już postanowienie sądu rejonowego do kijowskiego sądu apelacyjnego. Jeżeli utrzyma on w mocy wcześniejszą decyzję, Mamuka K. może wyjść na wolność i nigdy nie odpowiedzieć za śmierć Pauliny D.

Ta decyzja ukraińskiego sądu wstrząsnęła bliskimi Pauliny D., którzy w rozmowie z mediami nie kryli słów krytyki również wobec polskiego wymiaru sprawiedliwości:

Ten człowiek został zatrzymany 1 listopada. Wtedy przedstawiciele naszego wymiaru sprawiedliwości robili sobie PR na tragedii naszej rodziny. Chwalono się sprawną akcją. A teraz doszło do tego, że K. może nigdy nie odpowiedzieć za to, czego się dopuścił.

Warto przeczytać: Nowe fakty ws. brutalnego zabójstwa 28-letniej Pauliny z Łodzi. Są wyniki badań toksykologicznych

Podziel się